Želanie: dostatok pitnej vody pre všetkých

Autor: Prvý pokus | 27.12.2011 o 9:25 | Karma článku: 6,10 | Prečítané:  1061x

V období vianočných sviatkov si asi nikto nevie predstaviť, že niekde na Slovensku, dokonca v Košiciach, a ešte k tomu v 21. storočí, žijú ľudia v neľudských podmienkach, bez pitnej vody. K tomu môžem len dodať, boli sme kedysi úplne normálna rodina a samozrejme sme všetci riadne platiaci obyvatelia.

Veľakrát nevychádzam z údivu, aké absurdity je schopný vyprodukovať slovenský občan v rámci slobodného, demokratického systému a slobodnej voľby v oblasti  svojho pôsobenia. S neopakovateľnými zážitkami  som sa rozhodla podeliť s verejnosťou.

Dysfunkcia našej spoločnosti – obyvatelia druhý rok terorizovaní majiteľom vodovodu
Ľahostajnosť, s akou túto problematiku riešia – neriešia kompetentné úrady je fascinujúca. Všetko, čo som do dnes zažila, bola „len“ dysfunkcia našej spoločnosti.

Pokiaľ niekde na sídlisku nie je pitná voda niekoľko hodín, okamžite je z toho aféra.

Naše zákony to umožňujú
Obyvatelia na Zvolenskej ulici v Košiciach musia trpieť to, že naše zákony umožňujú majiteľovi nehnuteľností a vodovodu v jednej osobe uzatvárať prívod pitnej vody pre obyvateľov na neobmedzene dlhý čas.

Neobstáli sme ani s argumentmi vyplývajúcimi zo zákona 442/2002Z.z. o verejných vodovodoch, ani medializovaním daného dlhotrvajúceho problému v piatich reláciách Hlavných správ na TA3 v priebehu jedného roka, ani ďalšími našimi aktivitami, pričom sme vyčerpali pravdepodobne všetky možné nám dostupné aj právne  postupy.

Uzatváranie prívodu pitnej vody pre obyvateľov na Zvolenskej ulici v Košiciach sme riešili aj súdnou cestou, je vydané predbežné opatrenie, kde majiteľ nehnuteľností a vodovodu je povinný obyvateľom na Zvolenskej ulici zabezpečiť riadne užívanie nehnuteľností, a to dodávaním pitnej vody, ale skutočnosť je taká, že aj počas sviatkov pokoja a mieru, obyvatelia môžu disponovať len s tým množstvom vody, ktoré si ráno nachystajú do pripravených nádob. Tento stav je dlhodobý a signalizuje absolútny nezáujem danú situáciu riešiť kompetentnými.

Raz vidieť a zažiť je lepšie ako stokrát počuť
A tak mojím želaním pre všetkých zúčastnených je, aby si aspoň na týždeň uzatvárali prívod pitnej vody hlavným uzáverom a púšťali si pitnú vodu len na obdobie hodinu ráno a hodinu večer. Pokiaľ to nezažijú na vlastnej koži, nevedia, čoho sa dopúšťajú.

Všetkým prajem dostatok lásky a pitnej vody v roku 2012.

Autorka: Klára Rychtarčíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Nie. Nikto mi nezavolal a to hovorím absolútne čestne

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

DOMOV

Smer sa poistí politikou pre robotníkov, kritiku počúvať nechce

Programová konferencia naznačila, že pozícia Kaliňáka v strane slabne.

SVET

Maďari si pripomenili krvavú revolúciu. Vypískali Orbána a pobili sa

V Budapešti sa zišli odporcovia maďarského premiéra.


Už ste čítali?