Želanie: dostatok pitnej vody pre všetkých

Autor: Prvý pokus | 27.12.2011 o 9:25 | Karma článku: 6,10 | Prečítané:  1078x

V období vianočných sviatkov si asi nikto nevie predstaviť, že niekde na Slovensku, dokonca v Košiciach, a ešte k tomu v 21. storočí, žijú ľudia v neľudských podmienkach, bez pitnej vody. K tomu môžem len dodať, boli sme kedysi úplne normálna rodina a samozrejme sme všetci riadne platiaci obyvatelia.

Veľakrát nevychádzam z údivu, aké absurdity je schopný vyprodukovať slovenský občan v rámci slobodného, demokratického systému a slobodnej voľby v oblasti  svojho pôsobenia. S neopakovateľnými zážitkami  som sa rozhodla podeliť s verejnosťou.

Dysfunkcia našej spoločnosti – obyvatelia druhý rok terorizovaní majiteľom vodovodu
Ľahostajnosť, s akou túto problematiku riešia – neriešia kompetentné úrady je fascinujúca. Všetko, čo som do dnes zažila, bola „len“ dysfunkcia našej spoločnosti.

Pokiaľ niekde na sídlisku nie je pitná voda niekoľko hodín, okamžite je z toho aféra.

Naše zákony to umožňujú
Obyvatelia na Zvolenskej ulici v Košiciach musia trpieť to, že naše zákony umožňujú majiteľovi nehnuteľností a vodovodu v jednej osobe uzatvárať prívod pitnej vody pre obyvateľov na neobmedzene dlhý čas.

Neobstáli sme ani s argumentmi vyplývajúcimi zo zákona 442/2002Z.z. o verejných vodovodoch, ani medializovaním daného dlhotrvajúceho problému v piatich reláciách Hlavných správ na TA3 v priebehu jedného roka, ani ďalšími našimi aktivitami, pričom sme vyčerpali pravdepodobne všetky možné nám dostupné aj právne  postupy.

Uzatváranie prívodu pitnej vody pre obyvateľov na Zvolenskej ulici v Košiciach sme riešili aj súdnou cestou, je vydané predbežné opatrenie, kde majiteľ nehnuteľností a vodovodu je povinný obyvateľom na Zvolenskej ulici zabezpečiť riadne užívanie nehnuteľností, a to dodávaním pitnej vody, ale skutočnosť je taká, že aj počas sviatkov pokoja a mieru, obyvatelia môžu disponovať len s tým množstvom vody, ktoré si ráno nachystajú do pripravených nádob. Tento stav je dlhodobý a signalizuje absolútny nezáujem danú situáciu riešiť kompetentnými.

Raz vidieť a zažiť je lepšie ako stokrát počuť
A tak mojím želaním pre všetkých zúčastnených je, aby si aspoň na týždeň uzatvárali prívod pitnej vody hlavným uzáverom a púšťali si pitnú vodu len na obdobie hodinu ráno a hodinu večer. Pokiaľ to nezažijú na vlastnej koži, nevedia, čoho sa dopúšťajú.

Všetkým prajem dostatok lásky a pitnej vody v roku 2012.

Autorka: Klára Rychtarčíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?