Pán minister Čaplovič, číslo účtu, prosím

Autor: Prvý pokus | 4.6.2012 o 9:57 | Karma článku: 6,85 | Prečítané:  787x

Nie je, ako bývalo... Strašiak pred tabuľou zakazoval, prikazoval. S bohom za jedným stolom. Na jednotku boh, na dvojku on, na trojku najlepší z nás. Prečo tak? Lebo som to tak povedal ja. Ja, učiteľ.

Chvalabohu, zažehnané časy! Už nikdy tak, už len inak.

Náš učiteľ, jeden z nás. Tvorivý, pracovitý, sčítaný... Vie toho veľa, ale nezaťažuje žiakovu pamäť nepodstatnými faktmi. Hľadá formy, spôsoby, je humánny. Rešpektuje. Ochraňuje pred šikanou, drogami, fajčením i alkoholom, za vlastné muruje trhliny po zaneprázdnených rodičoch. Oduševnene ako Mike Tyson boxuje s kolegami – učiteľmi, ktorí nepochopili, že starým časom odzvonilo. Nepozná chaos na letisku, plavky mu nezničí morská soľ. Nemá na to prostriedky. Hreje ho však dobrý pocit, že svoju prácu robí dobre a koniec koncov, jeho milí žiaci mu tento svet oduševnene priblížia i zdokumentujú z vlastných skúseností.

Všetkým na posmech, ale dobre odvedená práca mu dáva zmysel a dobrý pocit.

Po rokoch rekapituluje.

Ahojte, spolužiaci, ubehlo už 10 rokov, máme stretko.

Mali na mysli i Vás, svojho učiteľa... alebo... Vy ste to nepochopili ako pozvanie? Potrpíte si na oficiality alebo aspoň oslovenie?

Novodobý učiteľ, zobuď sa! A ak máš kúsok súdnosti a charakteru, vráť peniaze ministerstvu školstva, ktoré ich zúfalo potrebuje (koniec koncov, aj tak si to pre peniaze nerobil). Vráť peniaze, takmer všetci Tvoji zverenci sú síce absolventi vysokých škôl, ale nenaučil si to podstatné. Dávať úctu.

Autorka: Ľudmila Harviľáková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

EKONOMIKA

Súd rozhodol, že najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.


Už ste čítali?