Ospravedlnenie zberného dvora za kúpu poklopu

Autor: Prvý pokus | 11.6.2012 o 11:25 | (upravené 11.6.2012 o 11:35) Karma článku: 16,40 | Prečítané:  13987x

Vážený pán Karol Sudor, reagujem na Váš článok v denníku SME ako aj na jeho internetovej stránke, týkajúci sa výkupu kovov. Ako reportér denníka SME ste navštívili prevádzku výkupu starých kovov spoločnosti PAX TRADE, ktorej som konateľom a majiteľom. Zamestnancovi ste ponúkli na výkup kanálový poklop. Zamestnanec poklop vykúpil napriek môjmu osobnému príkazu poklopy nevykupovať, nakoľko je to v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky. K nasledovnému incidentu teda uvádzam:

„Mrzí ma, že zamestnanec našej spoločnosti od Vás kanalizačný poklop vykúpil. Napriek tomu, že sa sprvoti zdráhal, pristúpil na Váš návrh. Dôvodil, že mu prišlo ľúto muža a ženy, ktorí poklop priniesli. Chcel im finančne pomôcť. Preto si žiadal aj občiansky preukaz, aby to zadokumentoval. Jeho argumenty však u mňa neobstáli. Keďže išlo o jeho prvý prešľap - zamestnanca neriešim hneď výpoveďou ale disciplinárnym konaním a peňažnou pokutou, ktorá bude z jeho príjmov poukázaná na dobročinné účely susedného zariadenia Mea Culpa. Ide o sumu ... Zamestnanec sa hájil, že mu došlo ľúto bezdomovcov, ktorí poklop priniesli. Takýmto spôsobom im môže priamo pomôcť a prejaviť súcit.

Na záver uvádzam, že ako majiteľ spoločnosti som zakázal svojím zamestnancom vykupovať kanalizačné poklopy, častí železníc, madlá z panelákových domov a podobne. Svoje vyjadrenie píšem, preto aby sa Vaši čitatelia dozvedeli, že to bolo ľudské zlyhanie, ktoré neostalo nepotrestané, a že s podobnými praktikami nemá naša spoločnosť nič spoločné. Bol by som rád, kedy ste môj názor k danej veci uverejnili - napr. v rámci internetového vydania Vášho článku."

autor: Milan Šubín, konateľ PAX TRADE

Poznámka redakcie: Autor súhlasil s publikovaním textu na blogu Prvý pokus, keďže v pôvodnej reportáži by si ho už našiel málokto. Do nej sme však doplnili link na tento text.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?