Ťažké rozhodovanie

Autor: Prvý pokus | 7.3.2013 o 21:11 | Karma článku: 11,26 | Prečítané:  680x

Aj vy sa pýtate čo po strednej škole? Sú len dve odpovede na túto otázku. Hľadanie si pracovného miesta alebo vysoká škola.

Čo by mi tak vyhovovalo, čo by ma naozaj bavilo? Otázky, ktoré si kladie asi každý študent, ktorý stojí pred poslednou skúškou, a to maturitnou. Vedieť sa v 18 rokoch dobre rozhodnúť je naozaj dôležité. Väčšina z nás si nevie predstaviť čo nás tam „vonku“ čaká. A presne pre toto je rozhodovanie obzvlášť náročné na pomerne  dosť mladého človeka.

Premýšľanie medzi prácou a ďalším štúdiom ovplyvňujú mnohé faktory.

Je mi veľmi ľúto, že musím ako najdôležitejší uviesť peniaze. Bez ktorých sa dnes neobídeme ani pri výbere vysokej školy. Dnes nejde vôbec o to čo Vás baví, v čom ste naozaj dobrý v čom vynikáte. Ide o to koľko sú Vaši rodičia schopní z toho už  aj tak biedneho platu vložiť do ďalšieho vzdelávania. Samozrejme nie všetci týmito financiami disponujú. Je mi smutno keď vidím ako sa sen stretáva s realitou. Je naozaj len málo vysokých škôl, ktoré nie sú platené. A pre tento fakt sú štátne školy preplnené do posledného miesta. Takže je len malá šanca, že Vás príjmu. Tak a čo teraz? To v čom by som mohol byť úspešný si kôli financiám nemôžem dovoliť. Na štátnu školu ma nevybrali pre veľký počet uchádzačov. Posledná možnosť. Začať si hľadať  pracovné miesto. A tu sa boj ešte len začína...

Človek je sklamaný a to ešte pomaly neukončil ani strednú školu.

Nie som si istá či vidím len ja tieto veci tak negatívne. Pravdou však je, že táto studená sprcha mi otvorila oči.

Jediné čo viem dnes s istotou povedať je, že dostať sa na vysokú školu alebo nájsť si pracovné miesto nie je nič jednoduché.

Pozdravujem všetkých ktorí stoja pred takýmto ťažkým rozhodnutím. Prajem veľa šťastia a úspechov, budete ich totiž potrebovať.

Autorka: Petra Némethová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?