Vážená pani Radičová,

Autor: Prvý pokus | 15.3.2013 o 7:16 | Karma článku: 21,02 | Prečítané:  3792x

bez mučenia sa priznávam, že som sa učil mať Vás rád. Miesto ženy – matky som vo Vás videl skôr bratislavskú paničku, emancipovanú profesorku, ktorá si odskočila do reálneho sveta podrazov a intríg, na akademickej pôde nevídaných, nie celkom pripravenú na to, čo ju čaká. Poslankyňu, ktorá bez problémov používala jednotné číslo tam, kde by sa už možno patrilo používať číslo množné. Kandidátku na prezidenta, ktorá nás neveriacky presviedčala, že občas treba aj vyhrať, Ivetu Radičovú, ktorá cítila potrebu reagovať aj tam, kde možno stačilo diplomaticky mlčať. Keď už pre nič iné, tak preto, aby šetrila sily...

Začal som Vás mať rád za onú “neschopnosť“ povedať len tú ľúbivú časť pravdy. (Bude to asi tým, že neuvažujete lineárne.) Za otvorenosť, pri ktorej Ste neuhli, aj keď Ste mohli. Dnes to považujem za Vašu prednosť.

Máte ten vzácny dar vniesť do miestnosti svetlo, bonmotom, skratkou navodiť atmosféru, gestom na seba upriamiť pozornosť. Aj ako predsedníčka vlády Ste zostali profesorkou, ktorá sa pozerá svojim študentom priamo do očí. Ambícia priam sizyfovská. Nie som si však istý, či by Vám časť kompromisov, ktorým Ste sa snažili vyhnúť, študenti aj tak radi neodpustili ...

Máte tú smolu, že bez Vás to momentálne nejde a nejaký čas ani nepôjde.

Som si vedomý, že Vás doráňali a dourážali na dva životy dopredu, že len ťažko nachádzate ľudí, ktorým sa nebojíte dôverovať, ale parafrázujúc Vaše slová z prezidentskej kampane – prišiel čas zvíťaziť. Hokejový zápas našťastie nekončí po druhej tretine. Neberte nám posledné zvyšky ilúzií, že Ste prestali veriť, že sa to dá robiť lepšie, lebo potom to už môže byť ... hocijaké. A víťazstvo Vám v očiach študentov určite neuškodí (ospravedlňujem sa za toto drobné vydieranie). Ukončite obdobie sucha a čakanie na dážď ... povedzte, prosím, že do toho idete.

Vráťte prezidentskému úradu múdrosť, šarm a noblesu, ktorá tomuto úradu prináleží.

Váš
Juraj Vavrík

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?