Kde je radosť a láska, podľa ktorej majú ostatní poznať kresťanov?

Autor: Prvý pokus | 19.3.2013 o 9:46 | Karma článku: 16,70 | Prečítané:  860x

Hlboko ma zasiahol zákaz pre kňazov vystupovať v médiách bez povolenia biskupov. Ježiš Kristus poslal svojich učeníkov ohlasovať evanjelium do celého sveta.

Viete si predstaviť, že by Tomášovi povedal, aby príchod Božieho kráľovstva zvestoval len v svojej dedine, do sveta pôjdu Peter a Lukáš, lebo sa vedia vyjadrovať noblesnejšie? A Matúš nech šíri Božie slovo iba písomne?

Kňaz, ktorý ohlasuje evanjelium podľa svojho najlepšieho svedomia a schopností, ktorého kázne počujú ročne tisícky veriacich, si dnes musí pýtať povolenie, aby mohol odpovedať redaktorovi? Nesmie slobodne vytvoriť svoj blog a inou formou približovať Božie slovo tým, ktorí nechodia do kostola?

Nemôžem zabudnúť na obdobie neslobody, ktoré zažili umelci, spisovatelia, kresťania, ale aj komunisti, ktorých súdili vlastní. Súčasný zákaz je obludný v tom, že kňazi musia poslúchnuť svojich predstavených a nemôžu sa brániť. Že by išlo o nedôveru vlastným? Zlé jazyky by mohli tvrdiť, že vysokopostavený kňaz závidí dedinskému farárovi charizmu pritiahnuť ľudí ku Kristovi. Keby biskupi milovali svojich kňazov, nemohli by im vziať slobodu vo vyjadrovaní.

Autorka: Marta Odokienková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kníhkupectvo Martinus ruší diskusie pod konšpiračnými knihami

Zisk z predaja konšpiračných kníh venuje Martinus na rozvoj kritického myslenia.

DOMOV

Jeden z víťazov Slovak Press Photo prišiel o cenu

Séria fotografií vznikla skôr, než bol časový interval.

DOMOV

Žitňanská: Dlžoby už bránia ľuďom zamestnať sa

Druhá šanca zadlženým je v slušnej krajine štandardom.


Už ste čítali?