Klobúk dole, Ukrajina

Autor: Prvý pokus | 17.4.2014 o 16:15 | Karma článku: 18,49 | Prečítané:  5518x

To, čo si dokázala za polrok je veľká vec. Že nepočuješ od nás hlasno ódy na tvoju smelosť a chrabrosť, je naša malosť a nevyspelosť, lebo sa bojíme, že niekto  pootočí kohútikom.

Čas  len potvrdí, že tvoje vykročenie do Európy je nemenné, pretože  to nehráš, nekalkuluješ, chceš byť len slobodná demokratická krajina. A za to ťa veľký brat tresce a odtrháva si z teba kusy. Preto potrebuješ teraz, keď ti je najťažšie, podporu zo všetkých strán, nezištnú a pohotovú.

Na Majdane si prekročila svoj rubikon, podobne ako my v Novembri 89. Bojuješ za správne  hodnoty neskutočne dlho a vytrvalo, s nasadením života. Ak existuje nejaká spravodlivosť na tomto svete, tak nemôžeš prehrať.

Prečo toľko vágnosti a váhavosti z našej strany? Lebo udalosti na Ukrajine strhávajú masku nielen Putinovi, ale i našej vládnej  reprezentácii.

Ten, kto neprecítil náš November, predsa  nemôže precítiť Majdan. Za ďalšie, pokazí sa biznis s plynom, ropou, atómom, centrifúgami, preplácanými opravami ruských bojových veteránov a koniec širokorozchodnej.

Pri hodnotovom spore sa nedá hrať na dve strany, tak ako i na futbale, lebo zákonite jeden gólik padne do vlastnej. Preto, milá Ukrajina, toľko málo srdečnosti. Narušila si kruhy.

My ostatní sa ti chceme poďakovať. Nastavuješ  zrkadlo, v ktorom všetko vidno. Zaslúžiš sa mať lepšie. Za pár rôčkov ti ďakovať  koniec koncov bude aj to „správne" Rusko. Po veľkom tresku. Za to, že si s tým začala v tejto časti sveta práve ty.

autor: Ľubomír Lohyňa

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?