Vlaky „zadarmo“, konečne!

Autor: Prvý pokus | 28.10.2014 o 21:13 | Karma článku: 6,48 | Prečítané:  1521x

Po prečítaní nadpisu som sa hneď potešil, že konečne niečo pre študentov. Avšak po prečítaní článku som zistil, že sa opäť nezabudlo na najvernejšiu a najväčšiu volebnú skupinu dôchodcov.

Avšak prvotná eufória z nadpisu trochu ochabla, ale stále trvá. Vlaky „zadarmo“, konečne! Veď nebudem musieť míňať toľko peňazí na cestu, štúdium, vlaky sú pohodlnejšie. Zatváral som stránku s dobrým pocitom na duši.

Deň nato som si prečítal, že vlaky budú „zadarmo“ aj pre študentov a dôchodcov zo všetkých štátov EU, pretože ak by to tak nebolo, bola by to diskriminácia. No fajn, chceme byť otvorený štát, čím bližšie k EU a, samozrejme, otvorení turizmu, tak prečo nie. Cezhraničnú diskrimináciu sme teda úspešne vyriešili.

Nejako však „naši“ politici zabudli na tú vnútroštátnu diskrimináciu. Čo tí študenti, ktorí nemajú vo svojom bydlisku vlakovú stanicu? Ja som jedným z nich a vnímam to celkom zmiešane. Preto, aby som cestoval lacnejšie, respektíve „zadarmo“, mám cestovať najskôr autobusom 30 km a potom nastúpiť na vlak, aby som šiel relatívne zadarmo? Ako keby politici zabudli na to, že vlak nie je autobus, auto alebo bicykel, čo sa skoro dostane všade. Musí ísť po presne vymedzenej trati a nemožno ho tak ľahko presmerovať. Ako chcú mne a aj stovkám ďalších cestujúcich nahradiť tento hendikep?

A nakoniec mi svitlo. Je pravda, že cestovanie vlakom pre študentov a dôchodcov je ozaj „zadarmo“? A čo tých sľubovaných 13 miliónov pre ŽSR? Samozrejme, peniaze budú zo štátneho rozpočtu, ale z daní nás všetkých, tak aké zadarmo? Nie je to náhodou iba bezplatne?

Určite áno a istotne nie zadarmo. Do štátnej kasy prispievam aj ja, tak páni politici, prečo diskriminujete práve mňa a viac vám záleží na tom, aby ste nediskriminovali zahraničných cestujúcich?

autor: Ján Belák

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?