reklama

Koľko mafiánov sedí v NR SR?

Vy ste to ešte nepočuli? Pred parlamentnými voľbami  oligarchovia prispievajú na predvolebnú kampaň vybraných politických strán. Vyberme si jedného, dajme mu krycie meno Odroň a sledujme jeho kroky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Čím väčší bol jeho predvolebný príspevok, čím väčšiu časť predvolebnej kampane zaplatil, tým dôraznejšie po voľbách žiada poslušnosť tých , ktorí sa do NR SR a k moci dostali aj vďaka jeho peniazom. Ak bol prezieravý a prispel strane víťaznej , alebo ak bol obozretný a prispel stranám viacerým, má zaručené prijatie zákonov, ktoré mu zabezpečia návratnosť jeho predvolebnej investície. Tak Odroň zaplatí právnikov, ktorí napíšu návrh zákona napríklad toho o reštrukturalizácii a jeho výkonný práporčík – stranícky vodca zabezpečí jeho prijatie. Potom sa to trošku skomplikuje. Všetci, ktorí za prijatie toho právnickeho paškvilu hlasovali, a zároveň nie sú celkom hlúpi, si pýtajú odmenu za svoj hlas. To však zvýši Odroňove náklady. Uznajte , prečo by im držhubné mal vyplácať zo svojho. Prijatím odmeny každý poslanec podpisuje svoje členstvo v mafiánskej skupine. S jedlom však rastie chuť. Všetci si chcú omočiť zobáčik. A tak sa percento úhrady faktúr drobným poddodávateľom a živnostníkom od jednej reštrukturalizácie k druhej postupne znižuje. Aktuálne sa zastavilo na čísle 18,75. Že je to nemorálne? Nuž , čo sa dá robiť, keď nikto z členov mafiánskej skupiny nechce prísť o svoj podiel z lupu. Chudáci okradnutí majú smolu , boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Korystníci si delia výnosy v skutočných eurách nie v percentách. Percentá vypočítajú až čističi a zametači, ktorých úlohou je pozametať stopy , a hlavne zabezpečiť súdnu ochranu a právnu bezúhonnosť svojim mafiánskym chlebodárcom . Samozrejme Odroň myslel aj na ich pracovné podmienky a pamätal na hranice ich schopností. Vedel , že riskovať ich stretnutie v ringu s dobre platenými bankovými právnikmi by sa nemuselo vyplatiť. Preto je v zákone o reštrukturalizácii ustanovenie o zaistených veriteľoch, ktorí dostanú 100% svojej pohľadávky, teda nemajú dôvod vytiahnuť do boja proti špine. Len nechápem, prečo sa bankárov nikto, ani bankový dohľad, nepýta, prečo poskytovali tie úvery dlhodobo stratovej firme. Kde boli ich analytici, ktorí majú právo pred poskytnutím úveru pýtať všetky relevantné doklady, najmä overené kópie daňových priznaní? Kde nechali obozretnosť bankového podnikania? Mali predsa mnohonásobne väčšiu šancu včas alebo len s malým oneskorením zbadať , kam smeruje Odroňove podnikanie. Drobní poddodávatelia a živnostníci takú šancu nemali. Tak prečo Odroň, zákon , štát a jeho výkonná moc trestajú tých najslabších? Lebo sú bezmocní a bezmocnými ostanú? Aj Vám napadá paralela s cestným zákonom, ktorý hovorí, že chodci majú na prechodoch prednosť, lebo chrániť slabších je v záujme nás všetkých? To pravidlo asi nevzniklo na Slovensku a Odroň očividne usúdil, že jeho príjmy to neohrozí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Zdá sa Vám to príliš konšpiratívne? A ako inak dokážete vysvetliť zarážajúco smutnú skutočnosť, že všetci vieme alebo aspoň tušíme, čo je morálne, ale keď príde na súdny spor nikto , snáď s výnimkou oligarchov , netuší ako to dopadne a kedy súdne jednanie skončí?

 A tie omočené zobáčiky? Poslanci = pešiaci mafiánskej skupiny? Právnik pani Jánošovej tvrdí, že pán bývalý poslanec očividne utrácal viac, ako bol jeho deklarovaný príjem. Vraj to môže dokázať . Už neplatí ten zákon , podľa ktorého síce nikto nemusí preukazovať pôvod svojho majetku, ale na požiadanie daňovej polície musí preukázať zaplatenie zodpovedajúcich daní? Nezavreli za daňové úniky Al Caponeho? Prečo naši prokurátori uverili pánovi bývalému predsedovi SNS, že on nič nevlastní – auto , lietadlo aj nehnuteľnosti, ktoré používa, patria niekomu inému? Prečo sa nepýtali na dane tých spriaznených osôb? Prečo im stačia daňové priznania poslancov a straníckych nominantov a neoverujú, či si nežijú nad pomery zodpovedajúce ich priznaným príjmom? Je pravdou, že nie všetci poslanci , ktorí za ten nemorálny zákon hlasovali, musia byť mafiánmi. Niektorí možno obludnosť toho zákona nevidia a hlasujú podľa straníckeho trička. Veď návrhy zákonov pripravujú „naši“ odborníci. Alebo odporní odporníci? A chcem veriť, že sú aj takí poslanci, ktorí za zákon o reštrukturalizácii nehlasovali. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

 A to je všetko? Nevídali, koho to zaujíma? Malo by napríklad tých, ktorí za vykonanú prácu nedostali zaplatené , ale oni DPH zaplatiť museli, ak nechceli , aby im daňoví exekútori habali majetok. Mali by sa pýtať prečo na rozdiel od Slovenska v iných štátoch Európskej Únie DPH platí ten, kto ju má v čase jej splatnosti u seba ? Predsa ak vystavím faktúru a odberateľ mi ju zaplatí , s úhradou DPH nemám problém. Ale čo je to za ohavnosť, ak štát mňa skasíruje a môjmu dĺžnikovi ten istý štát zaplatí vratku DPH , alebo umožní moju DPH odpočítať z jeho daňovej povinnosti? Nepripadá Vám to zvrhlé? Veď štát má chrániť životy, zdravie a majetok svojich občanov, ktorí dodržujú zákony. Ak to nerobí, aký zmysel má jeho existencia? Áno , aj Odroň je občan tohto štátu, a preto by dostal policajnú ochranu, keby sa mu veritelia vyhrážali násilím. Bŕŕ, nechcel by som byť jeho štátnym ochrancom. Preto nepochybujem, že má vlastnú ochranku a jej členov štedro platí.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

 A ešte niečo. Počul som o takom súkromnom developerovi, ktorý síce zverí stavbu generálnemu dodávateľovi, ale drobným poddodávateľom , ktorí sú u neho vedení v zozname overených , hovorí : „Ak Ti nezaplatí faktúru dlhšie ako ste sa dohodli, príď za mnou. Zaplatím Ti ja , a jemu to strhnem, aspoň ušetrím jeho maržu.“ Ako je možné, že manažéri nominovaní stranou Smer – Sociálna demokracia takto nepostupujú? Nemajú také sociálne cítenie? Alebo im starosť o svoje vlastné zobáčiky zaberie toľko času, že iné už nestihnú? Nemajú to v zmluve o dielo? Odroň im takú neposlal? Ten „môj“ developer hovorí, že to nie je charita. Okrem toho, že neznáša nemorálne podrazy , nechce aby sa na jeho ďalších stavbách striedali noví a noví poddávatelia dovtedy , kým niektorý z nich nezlyhá tak , že spôsobí škody aj jemu. Svojich manažérov nenominuje na jedno volebné obdobie. To pán premiér vyriekol iné perly. Za reštrukturalizáciu Váhostavu vraj zodpovedá vláda pani Radičovej, lebo donútila jeho vedenie podpísať nevýhodné zmluvy (asi hrozbou násilia). Prečo pán premiér tvrdí, že nutnosť reštrukturalizácie Váhostavu vznikla na práve na stavbách zazmluvnených za ministrovania pána Fígeľa? Pozná pán premiér účtovníctvo súkromnej spoločnosti? Nepočul o postupnom predlžovaní lehoty úhrad faktúr dodávateľom Váhostavu? Štát vraj vyčlení balík peňazí, z ktorého bude navyšovať návratnosť peňazí drobným veriteľom. V budúcnosti vraj štát tieto peniaze bude Váhostavu strhávať pri výstavbe diaľnic. Výborne, Váhostavu treba predsa zákonom garantovať zákazky na výstavbe diaľnic a chrániť ho pred neprimeraným tlakom na znižovanie ceny. Veď čo keby sa vrátila vláda pani Radičovej?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

 Na záver ešte zopár otázok. Sú tí, ktorí zaplatili 20% z vystavených faktúr štátu , hoci oni dostanú len 18,75% faktúrovanej sumy, naozaj bez viny? Veď volili, alebo dovolili aby ich príbuzní a hlavne ich zamestnanci a ich príbuzní volili chápadlá mafiánskej chobotnice do zákonodarného zboru. Že čo tak zostra? Veď ak pán premiér povedal, že reštrukturalizáciou prešlo už 500 firiem, teda skúsenosti z praxe máme, ako je teda možné, že ešte do toho zákona neboli doplnené morálne limity brániace neprimeranej tvrdosti voči najslabším veriteľom a neboli zrušené aspoň najväčšie zvrhlosti? Prečo stále platí zvýhodnenie bánk? Keď zrovnoprávnenie všetkých veriteľov, by naisto vyvolalo dôslednú kontrolu celého procesu reštrukturalizácie bankovými právnikmi. Že by sa práve tej kontroly Odroň obával? Nie je to celé zo strany Váhostavu náhodou sprosté vydieranie? Veď ak sa drobní veritelia zo zúfalstva vzdajú svojej pohľadávky a vystornujú svoje faktúry, štát im vráti 20% DPH, čo je viac ako 18,75% od dĺžnika. A Váhostav zarobí, nemusí platiť ani tých 18,75% (čo je viac ako nula, stále hovorí ten dobre platený nový generálny riaditeľ ). Ozaj vrátilo už bývalé vedenie, predstavenstvo a dozorná rada 81,25% svojich platov? Alebo to ten nový generálny riaditeľ bude dostávať 18,75% platu svojho predchodcu? Že porovnávam neporovnateľné? Máte pravdu , nechal som sa uniesť. Nemal by za tú výsadu, že môže pracovať pre vlajkovú loď slovenského stavebníctva nosiť pravidelne 1,25% mesačného platu svojho predchodcu do firmy? Veď to bude referencia – pracoval pre Váhostav.

 No nebrali by ste taký kšeft, pri ktorom Vám organizovaná zločinecká skupina kryje chrbát tým najdokonalejším spôsobom – prijatím dobre premyslených zákonov?

 Chcete mať garantované zisky? Chcete stavať vily na Bahamách? Sponzorujte politické strany. Máte morálne zábrany? Viete , že nezaplatiť za vykonanú prácu je ťažký hriech? Hanbili by ste sa vkročiť medzi slušných ľudí s nezmazateľným biľagom vypáleným na čele „zlodej“ ? Neželáte si byť okradnutý a prekáža Vám, že ten , kto Vás okradol , sa Vám smeje do tváre , veď silnejší pes .... ? Budete to mať ťažké - nesmiete dovoliť, aby Vaši príbuzní , Vaši zamestnanci a ich príbuzní volili do zákonodarného zboru mafiánske biele goliere. 

Autor: Peter Miklovič

Prvý pokus

Prvý pokus

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  778
  •  | 
  • Páči sa:  65x

Ak chcete zverejniť svoj text na tomto blogu, pošlite nám ho e-mailom vo worde na adresu matus.paculik(at)smeonline.sk. Nezabudnite na predmet PRVÝ POKUS.Výber textov je v právomoci redakcie, ktorá má právo zmeniť autorom navrhnutý titulok. Väčšinu článkov zverejňujeme, ale vyhradzujeme si právo ktorýkoľvek odmietnuť aj bez udania dôvodu, najmä ak sa autor nepodpíše celým menom.Vždy uveďte aj vašu poštovú adresu a telefónne číslo. Tieto dva údaje nezverejníme, ale musíme ich mať k dispozícii kvôli overeniu identity alebo pre prípad, že sa váš článok rozhodneme honorovať.Ak meno a priezvisko priamo v článku nechcete uviesť, prosíme, napíšte nám dôvod. Za istých dôležitých okolností tieto údaje nepublikujeme, redakcia ich však vždy musí poznať.Zaradenie textu zväčša trvá niekoľko dní. Na tomto blogu nezverejňujeme poéziu ani prózu. Zoznam autorových rubrík:  Slovenské zdravotníctvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu