Komu by som zveril svoje dieťa, ak nie bratovi homosexuálovi?

Autor: Prvý pokus | 3.3.2009 o 9:36 | Karma článku: 20,29 | Prečítané:  11817x

Mne, ako hlboko veriacemu človeku, kozmopolitnému, ktorý pomáha našim misiám a pomáha prostredníctvom cirkvi na Slovensku krajinám tretieho sveta, nedalo a musel som v jeden deň zareagovať na vyjadrenie biskupa Baláža v jeho homílií, ktorú nájdete aj na internete. Nie som homosexuál, ale poznám túto komunitu veľmi dobre, nakoľko môj brat do nej patrí.

Pán biskup v 19 minúte svoje homílie opisuje, aký je homosexuál zvrátený  človek, a ako by bolo koncom sveta, keby dvaja homosexuáli alebo lesbičky vychovávali dieťa. Na základe tohto jeho zvráteného názoru o zvrátenosti som poslal svoje vyjadrenie na všetky možné cirkevné  emailové adresy.

V teň deň som sa cítil až blažene, že ja, človek, ktorý žije harmonickým rodinným životom, máme jedno dieťa, malého Tobiasa, má vo svojej rodine homosexuála. A prečo?

Neviem, komu inému by som mohol zveriť svoje dieťa, keď nie jemu, môjmu bratovi. Má ho veľmi rád, pomáha nám s ním a ja so ženou sme mu za to vďační. Nemáme ten pocit ako biskup Baláž, ktorý sa na základe rozhodnutia nejakého pápeža v nejakom storočí nemohol oženiť, a na základe tohto rozhodnutia by mal žiť v celibáte, že náš syn, je nejako zvrátene ohrozený, alebo jeho najbližšia rodina. Nepociťujeme ani žiadne príznaky chorôb, žiadne nevoľnosti, nič také, čo by podľa niektorých predstaviteľov verejného diania, mali títo ľudia roznášať.

Pán biskup, bohužiaľ, Vaše vyjadrenie a Vaša veľká snaha zamedziť tomu, aby aj dvaja ľudia rovnakého pohlavia sa nemohli milovať a mať radi, vychádzajú nazmar. Viete koľko vedcov, umelcov, učiteľov, robotníkov, ktorí sa aj s Vami stretávajú v každodennom živote, sú homosexuáli? Takže chcem vysloviť podporu tejto komunite a dúfam, že čoskoro sa zobudí aj cirkev a dopraje im to, na čo majú nárok. Som hrdý na to, že môj brat je homosexuál.

autor: Marko Zachar, Nitra

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rozhovor

Finančník Soros: Moji nepriatelia sa učia jeden od druhého

Rozhovor s finančníkom Georgeom Sorosom.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Držme palce Dankovi

Je taký smiešny, že je v jeho silách zlikvidovať aj tradičnú značku.


Už ste čítali?