Vyšší vek a choroby štúdiu nebránia

Autor: Prvý pokus | 10.7.2011 o 22:11 | Karma článku: 9,96 | Prečítané:  1738x

Urobil som štátnu skúšku z cudzieho jazyka na Jazykovej škole na Golianovej v Nitre. Mám 57, som invalidný dôchodca s ŤZP, momentálne podstupujem liečbu chemoterapiou. Prečo o tom píšem?

Píšem o tom preto, aby som motivoval a inšpiroval ľudí ktorý sú v podobnej situácii ako som ja.

V porovnaní s ostatnými máme možno tú „výhodu", že máme viac voľného času. Pokúsme sa ho teda využiť nejakým užitočným spôsobom. Jednou z možností je aj štúdium cudzieho jazyka. V mojom prípade to začalo prípravným kurzom, ktorého cieľom bola príprava na zvládnutie štátnej skúšky. Tento kurz začal minulý rok v septembri.

Zároveň s kurzom mi začala liečba chemoterapiou. To mi priťažilo. Kurz sa konal raz za týždeň v rozsahu troch hodín. Moju skupinu mala na starosti p. profesorka O... Pracovala s nami veľmi zodpovedne. Bola veľmi náročná, vyžadovala od nás vedomosti, na jej hodinách nebola žiadna voľná minúta. Mailom sme dostávali domáce úlohy zamerané na gramatiku a prekladanie.

Občas sme šomrali, ale na konci sme museli uznať, že to bol užitočný a správny postup. Samozrejme, bol som v triede najstarší. Mal som spolužiakov a spolužiačky mladšie o 40 rokov. Na začiatku ma to úplne vydesilo, ale neskôr sa to premenilo na fantastický zážitok. Bolo ťažké na začiatku sa rozhodnúť, či do toho ísť, ale teraz viem, že to stálo za to. Kurz som absolvoval a štátnice urobil. Nebolo to jednoduché.

A ten kurz bol potrebný, bez neho by to nešlo. Takže vážení seniori! Ak máte čas a chcete ho užitočne

využiť začnite študovať cudzí jazyk. Ja som v Nitre stretol skvelých pedagógov a učiteľov, ktorí ma mnohému naučili. Samozrejme bolo potrebné chcieť.

autor: Ľubor  V. (autor požiadal o nezverejnenie priezviska)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?