Euroval a slovenská „parto“kracia

Autor: Prvý pokus | 17.8.2011 o 13:20 | Karma článku: 7,55 | Prečítané:  1577x

Na budúcnosti Slovenska sa majú podľa Fica dohodnúť predsedovia parlamentných strán. To sa nám sem vrátil Národný front? Vlastne tam boli okrem politikov aj záhradkári a iní, takže nápad expremiéra je ešte horší. Fico hovorí často o legitimite - hovorí napríklad, že premiérka ju nemá, lebo nie je predsedníčkou politickej strany.

Pokiaľ si dobre pamätám, legitimitu v parlamentnej demokracii nemajú nejakí politickí aparátčici a funkcionári, či už majú titul predsedov, kráľov alebo kniežat politických strán, ale majú ju POSLANCI NR SR.

Na hlasovacom lístku som volil poslancov konkrétnej strany a preto odo mňa a ďalších voličov získali legitimitu POSLANCI NR SR. Tak ako som nevolil koaličnú radu, nevolil som ani nejaké zhromaždenie predsedov politických strán. Sorry, páni predsedovia parlamentných strán, ale vaše funkcie predsedov vznikli (česť výnimkám) hnusnými, slizkými a zákernými zákulisnými praktikami a nie vôľou občanov našej krajiny!

Euroval je urgentná, komplikovaná a veľmi závažná téma. Súhlasím s Ficom, že možno najdôležitejšia od roku 1993. Súhlasím s tým, že takéto otázky by sa mali riešiť konsenzom politického spektra. Nesmieme však zabudnúť na odbornú verejnosť a verejnosť ako takú. Nedovoľme, aby toto rozhodnutie bolo ďalším rozhodnutím „o nás bez nás".

Prečo má byť smerodatný len názor predsedov parlamentných strán?

Vážení politici, vážený pán Fico. To naozaj má o mojej budúcnosti rozhodnúť rokovanie Fica, Dzurindu, Figeľa, Sulíka, Bugára a Slotu? Týchto 6 ľudí má nasmerovať vývoj SR? SOM PROTI. A dovolím si povedať, že drvivá väčšina ľudí na Slovensku nechce, aby takýto klub „vyvolených" rozhodoval o ich živote.

Viete, blíži sa nám spomienka na 21. august 1968. Viete o čom bol tento deň? Bol o tom ako o samostatnej krajine rozhodla dohoda zopár mocnárov, ktorí debatovali 20 rokov predtým niekde na Jalte o tom, ako bude fungovať svet. Nechcem to prehánať, ale debata pár mocných na Jalte stála o 20 rokov neskôr životy desiatky ľudí v Československu a zničila nádeje a sny ďalších miliónov. A dnes o otázke, ktorá predurčí naše smerovanie na minimálne rovnakých 20 rokov chce rozhodovať partička 6 ľudí?

Preto vyzývam všetkých mocných v tomto štáte, aby nie slovami, ale činmi začali rešpektovať politický systém na Slovensku. Náš politický systém má mnoho chýb, je však odrazom dlhého a turbulentného vývoja na našom území, preto by sme si ho mali vážiť a jeho nedostatky odstraňovať a nie ho obchádzať a ignorovať.

Náš politický systém nie je o tom, že sa predsedovia strán stretnú, každý so žetónmi podľa počtu poslancov, ktorých „garantujú" a potom so „svojimi" hlasmi hrajú poker. Náš politický systém je o vedomí a svedomí samotných poslancov NR SR. Veď preto je ich 150.

Nie som presvedčený, že všetci poslanci majú vedomie a svedomie, ktoré by o mojom osude malo rozhodovať. Rešpektujem však, že sme si, ako občania SR, do parlamentu zvolili nielen Fica a Dzurindu, ale aj Belousovovú, Matoviča, Kaliňáka a ďalších.

Záverom:

Nikto, ani Radičová, ani Fico, nevedia či je správne povedať eurovalu áno alebo nie. To, čo by mali vedieť všetci je, že správne rozhodnutie je rozhodnutie, na ktorom sa SLOBODNE zhodne v hlasovaní Národná rada Slovenskej republiky. A ak si naši volení zástupcovia netrúfajú na takéto rozhodnutie, nech spravia referendum.

Preto jediné rozhodnutie o eurovale, ktoré bude mať legimitu zodpovedajúcu vážnosti situácie je rozhodnutie občanov v referende alebo slobodné rozhodnutie poslancov Národnej rady.

Vážený pán Fico, a ďalší partokrati u nás - REŠPEKTUJTE PARLAMENTNÚ DEMOKRACIU a nezavádzajte nám sem elitárske maniere! Nepodľahnite tomu pokušeniu a nehrajte sa láskavo ani vy, ani Dzurinda ani Figeľ ani Sulík ani Bugár ani Slota na vševedkov, ktorí majú právo sami rozhodovať o osude tejto krajiny.

autor: Karel Zvolský ml. (text vyjadruje osobný názor autora, nie je oficiálnym názorom SDĽ, v ktorej pôsobí)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?