Dotácia

Autor: Prvý pokus | 5.9.2011 o 22:37 | Karma článku: 4,82 | Prečítané:  1144x

Snažím sa o získanie dotácie na založenie chráneného pracoviska. Je to môj druhý pokus, ten prvý mi nevyšiel. Na to, aby ste túto dotáciu získal musíte spĺňať určité podmienky. Ja ich spĺňam. Som ZŤP a zamestnanie kde by som musel dochádzať a pracovať 8 hodín je pre mňa neprijateľné a ani by ma nikto nezamestnal, pretože mám 57. Som invalidný dôchodca, čo ma ale veľmi nenapĺňa, myslím si že mám na viac, tak sa teda pokúšam niečo dosiahnuť takýmto spôsobom.

Výška dotácie je v tomto prípade okolo 10000 Euro. Tieto dotácie poskytuje ÚPSVR.(ÚP) Ďalšou podmienkou je, že uchádzač musí byť evidovaný na ÚP.

Prvým krokom v tomto procese je zaslanie žiadosti na okresný ÚP o zaradenie do prípravného kurzu , ktorý by mal pripraviť uchádzača okrem iných znalostí aj na to, aby dokázal  zostaviť podnikateľský zámer o svojej plánovanej podnikateľskej činnosti. Tento podnikateľský zámer musí potom uchádzač o dotáciu obhájiť pred komisiou, ktorá rozhodne o pridelení, alebo nepridelení dotácie.

Na začiatku som bol informovaný, že záujem o tieto dotácie je veľký a že to potrvá dlho kým sa na mňa dostane rad. Z ÚP kde som evidovaný bola moja žiadosť na okresný ÚP odoslaná pred štyrmi mesiacmi, ale pozvánka do prípravného kurzu zatiaľ neprišla. Zašiel som teda osobne sa poinformovať ako sa veci majú a či na mňa náhodou nezabudli. Keď som prišiel bolo mi zdelené, že pracovníčky, ktoré to majú na starosti tam momentálne nie sú.

Okrem toho som dostal číslo, na ktorom sa môžem informovať. Na druhý deň som teda zavolal a bolo mi oznámené, že som práve na rade, ale pretože sa minuli peniaze projekt stojí. Ak sa to pohne, budem medzi prvými.

Je tu jedna vec ktorej sa akosi obávam. Ide o diskrimináciu. Neviem či sú moje obavy opodstatnené, alebo nie sú.

autor: Ľubor Vrábel

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?