Farizeji v SAS? Dôkaz, že SASka zmenila názor

Autor: Prvý pokus | 21.10.2011 o 9:36 | Karma článku: 15,10 | Prečítané:  10057x

Stačí si prečítať ich vlastnú definíciu solidarity v predvolebnom programe. V dnešných dňoch sa skupina politikov z SAS prezentuje pred verejnosťou ako skupina principiálnych ľudí. Vraj ich rozhodnutie o Eurovale nebolo populistické, ale zásadové. Vraj oni jediní nezmenili názor a sú principiálni. Existuje však dôkaz, že SASkári klamú. Aký? Je to ich vlastný program a v ňom definované hodnoty ich usvedčujú z klamstva a obyčajnej marketingovej politickej kalkulácie. Lenže za tento politický kalkul zapredali stabilitu vo vlastnej krajine. A to slušní a principiálni ľudia nikdy neurobia! Vyberiem len niektoré vety z ich vlastnej definície pojmu solidarita v programe zverejnenom na oficiálnej stránke SAS.

V skratke ako „nepopulistická SAS" definovala solidaritu vo svojom vlastnom programe?

...začiatok ich definície, ako solidaritu v SAS chápu a vysvetľujú na príklade...

...Počuli ste, ako váš priateľ či známy komentuje situáciu bezdomovca slovami: „Sám si za to môže. Nemal začať chľastať." Táto úvaha zabúda na fakt, že keď je niekto krásny, zdravý, silný a inteligentný, tak do biedy sotva upadne. Môže sa to prihodiť úplne každému. ... Istota, že žiaden človek neumrie hladom je výsadou civilizovanej spoločnosti.
(pripomínam vyjadrenia predstaviteľov SAS o Eurovale, že sami si za to v európe môžu. Zabudli na svoju definíciu solidarity?)

...pokračovanie ich vlastnej definície o solidarite...

...Zdalo by sa, že základné istoty jednotlivca sú dôležité len pre neho. No vytvárame civilizovanú spoločnosť a takáto nenechá umrieť hladom alebo nedostatkom zdravotnej starostlivosti nikoho, ani starých, ani chorých ba dokonca ani lenivých. Tak sa ukazuje, že plošná solidarita je zárukou stability spoločnosti a my sa môžeme oprostiť od pocitov premrhaných peňazí, ktorými tak často trpia klasickí pravicoví politici. Okrem toho sa smieme oprostiť aj od pocitov nadradenosti a názoru, že vytvárame vrstvu, ktorá od nás závisí, čo sú postoje, ktoré obľubujú zas ľavicoví politici. Jednoducho chápeme, že stabilita niečo stojí.

(Zdôrazňujem, že to je z programu SAS. Kto to nie je populista? Všimli ste si, že SASkári sú dokonca solidárnejší ako klasickí pravicoví politici? Kto povalil vládu kvôli svojim zásadám  a nie kvôli populizmu?)

...pokračovanie definície - na záver nám to ešte zopakujú...

...Teda len na zopakovanie. Istota, že s jednotlivcom bude spoločnosť solidárna v čase jeho biedy, je jedným z najdôležitejších faktorov pri hľadaní osobného šťastia človeka, ale aj stability civilizovanej spoločnosti.

Na záver k „principiálnym" SASkárom

Môj osobný názor je taký. Tí samozvaní „principiálni a zásadoví" politici z SAS priniesli síce nový vietor do politiky, ale v podobe totálneho chaosu a destabilizácie politickej scény. Milí SASkári, priniesli ste riešenia, ktoré nestihli vyriešiť nič. Nestihli iba kvôli Vám. Stavebný zákon, ktorý mal riešiť čierne stavby neprešiel. Neprešiel kvôli Vám. Vymysleli ste 120 nápadov, ktoré nikoho pred tým nenapadli a ani už nenapadnú. Nenapadnú iba kvôli Vám. Vymysleli ste referendum, za ktoré sme zbytočne vyhodili množstvo peňazí. Vyhodili sme ich iba kvôli Vám. Padla vláda Ivety Radičovej. Vláda padla iba kvôli Vám. A prečo? Kvôli Vašej principiálnosti? Nie! obetovali ste potrebné reformy v tejto krajine v mnohých oblastiach pre hlúpy populizmus a politický kalkul. Váš vlastný volebný program a definícia solidarity v ňom Vás usvedčuje zo zmeny Vášho postoja. Klamali ste vtedy, či dnes?

Milí SASkári, ďakujem Vám, no neprosím. A môj názor na Vašu dnešnú SAS nezmenia ani 3 milióny fanatických blogov SASkárov vrátane 8 miliárd diskusných rovnako fanatických príspevkov.

Jedna skúsenosť mi totiž stačí. Skúsenosť z Vašej praktickej politiky plnej chaosu, ktorý sami často ospravedlňujete vlastným zmätočným hlasovaním.

Autor: Radovan Kapraľ

Dôkaz: http://www.strana-sas.sk/zasady_a_hodnoty

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?