Povolenie do pešej zóny - neuveriteľný prístup úradu

Autor: Prvý pokus | 25.10.2011 o 10:31 | Karma článku: 21,50 | Prečítané:  5411x

Robili sme svadbu. Aká to radostná udalosť. Kostol je v pešej zóne a keďže sme chceli, aby nevesta prišla ku kostolu autom - potreboval som vybaviť pre „prievozcu"  vstup do pešej zóny.

Piatok - 13.42 hod: (dva týždne pred svadbou): Volám na Mestskú políciu..., kde sa dozvedám, že povolenie na vstup auta do pešej zóny poskytujú výlučne len na Magistráte.

Piatok - 13.54 hod: Volám na Magistrát, poviem čo chcem, dozvedám sa 3 telefonické čísla a dostávam otázku, či mám stiahnuté tlačivo, teda žiadosť z ich stránky. Nie, nemám, som v robote, volám z auta. Musím teda prísť na magistrát k okienku č. 3, kde mi vydajú tlačivo. Dobre, prídem.

Pondelok - 10.36 hod: Prichádzam k okienku č. 3- som siedmy v poradí, pri okienku sa očividne rozčuľuje rómsky manželský pár, že ich sem poslala pani zo štvrtého, a že majú zase doniesť nejaké potvrdenie , a že oni ho už odovzdali na štvrtom...   Rómovia! Čo by asi chceli, myslím si, nemajú v poriadku papiere a čohosi sa dožadujú- som si myslel - nevediac, čo ma ešte čaká na tomto mramorovo-hliníkovo-dreveno-plastovo-nevkusnom úrade.

Pondelok - 11.02 hod: Som na rade. Celkom ochotná pani mi podáva tlačivo a trpezlivo mi vysvetľuje, ako ho mám vyplniť, a že do koĺonky EV.Č. vozidiel mám napísať presné (nie nepresné) čísla tých áut, ktoré skutočne v sobotu na sobáš pred kostol prídu. Asi nevyzerám dosť inteligentne alebo je to dlhodobá skúsenosť pani za sklom. Asi oboje.

Pondelok - 11.21 hod: Mám vyplnené tlačivá s presnými evidenčnými číslami áut, staviam sa zase do radu k okienku č. 3.  Som štvrtý , stále optimista. V ruke stískam peňaženku- určite sa bude niečo za to platiť.  (Omyl!!!  Platí sa na konci tortúry!!! ).

Stále ochotná pani preberá tlačivá, pozorne si všíma kolónku EV.Č. , či tam nie je viac čísiel ako má byť. Povolené je max. 3.  Neviem, kto to určil, ale tlačivo je zákon. Dozvedám sa, že o mojom tlačive bude rozhodnuté do piatich dní a dajú mi vedieť na mobil, alebo sa mám prísť spýtať. Dovidenia!

Ďalší pondelok - 10.39 hod: Volám na poskytnuté telefóne čísla - na prvom nikto nedvíha. Druhé mi povedalo, že všetky žiadosti pre vstup do pešej zóny sú uložené pri okienku č. 3.

Utorok - 9.18 hod: Opäť prichádzam k okienku č. 3. Dnes som tretí - to je balada... Ochotnú pani z minulého týždňa vystriedal starší pán v sivom svetri.  Podáva mi tri druhy papierov, všetky riadne opečiatkované, evidované, podpísané neznámymi dobrodincami, ktorí sú tu len a len kvôli mne. Otváram peňaženku s otázkou: koľko to bude?   Nie, nie, nie....!!!  Až na konci tortúry!!!- zaznelo v mojej sklamanej, ale ešte vždy odhodlanej duši.  A v tom je krása oneskoreného poznania.

Musím vraj ísť k okienku č. 1, kde mi pani vyrúbi daň. Ani som sa nestihol spýtať akú daň. Veď ja potrebujem len dostať auto na 30 sekúnd do pešej zóny.  Ale to sa pán v sivom svetri už venoval zákazníčke za mnou.

Utorok - 9.38 hod: Stojím v rade pred okienkom č. 1.  Som druhý v poradí a najbližšia operátorka  za okienkom č. 1 rieši mladého muža, ktorému tiež evidentne niečo chýba pre úplné šťastie na poschodiach sediacich dobrodincov. Podávam tlačivá a potvrdenia z okienka č. 3. Na peňaženku radšej nemyslím, ale čo ak predsa... Pani za okienkom č. 1 dosť dlho čosi skúmala v počítači a do druhého tlačiva napísala rukou mne úplne nedefinovateľné a nepotrebné číslo. S týmto pôjdete na štvrté (spomenul som si na Rómov z minulého týždňa...) za pani x-ypsilponovou a ona to s vami urobí. A kde ju nájdem, pýtam sa ako Hotentót.  No príde si pre vás na vrátnicu. Tu na konci chodby za rohom doľava. (Wuáááaw- ako v Pentagone, príde si pre mňa, aby som náhodou nezablúdil do zakázanej zóny...) Hľadám vrátnicu, za rohom, pred rohom- nič. Tu hľa malá kukaňa meter krát meter a v nej staršia pani. Pýtam sa, kde je vrátnica, No to som ja. Aha. V Amerike by určite na súde vyhrala pekné prachy za také obmedzovanie osobnej slobody v kukani 1x1 meter.

Utorok - 10.09 hod: Prichádza pani x-ypsilonová,  sprevádza ma do výťahu - ideme na štvrté. Preberá odo mňa potvrdené papiere z okienka č.3 a číslom obohatené papiere z okienka č. 1.  Čosi dlho hľadala v počítači a potom dvoma klávesami dala príkaz na tlač. Vyšli dva papiere.  Podpísal som obidva a pani x-ypsilonová v zápätí zmizla z kancelárie aj s mojimi papiermi. Vraj hneď príde.

Utorok - 10.26 hod:  Prišla. V ruke držala o dva papiere viac. Jeden mi dala podpísať a druhý si zošívačkou pripevnila o tie z okienka č. 3 a č.1.  Zase sadla k počítaču. Ten by to mal urýchliť, ale ako vidno, len zdržuje. Moja trpezlivosť začala pípať, že nemá kredit. Zatínam päste a snažím sa pomaly formulovať otázku, či to všetko je také komplikované preto, lebo to niekto nariadil, alebo je to takto už od skončenia vojny. To sa pýtate na nesprávnom mieste, poučila ma pani x-ypsilonová. To musíte vyššie, za našimi poslancami. Nie!  Oponujem. Treba na vás všetkých sem zavolať Markízu, JOJ-ku, TA3 a Plus 7 dní, aby ste všetci pochopili, že vy ste tu kvôli mne a nie ja kvôli vám.

Potom som jej povedal, ako som sa nedávno za 6 minúť cez internet poistil na cestu do Chorvátska. A viete prečo to tak je?- pýtam sa zúfalo pani x-ypsilonovej. Lebo tej poisťovni záleží na klientoch, oni si každý centík musia zarobiť, a preto ponúkajú svoje služby aj takouto formou. Ale vám prídu cez rozpočet hotové peniaze . V tom je ten rozdiel!  A veľký rozdiel!   Fúha. Mi odľahlo.

Dostal som dva veľké a jeden malý papier a mám ísť na prízemie do dverí č. 16- to je pokladňa. Už to príde! Takmer bežím na prízemie. Bola tam! Na konci chodby: POKLADŇA. Platím 4,26.-€ aj s DPH. Odchádzam. Už sa nič nechcem spýtať. Ale moje nespokojné druhé ja sa pýta... a čo by som musel podstúpiť, keby som napríklad na území mesta chcel postaviť automobilku alebo fabriku na šijacie stroje. Nie, nie, ja chcem len dostať auto na 30 sekúnd do pešej zóny... a zabudnúť!

P.S.: Na ten Magistrát do Košíc ešte budem musieť ísť - máme ešte jednu dcéru... slobodnú.

autor: Ľuboš Plachtinský

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?