Držím palce a teším sa na ďalší protest proti Gorilám

Autor: Prvý pokus | 10.2.2012 o 9:32 | Karma článku: 9,97 | Prečítané:  841x

V jednom peknom blogu som sa dočítal, že už nie sme národ holubičí. Znie to síce pekne, ale súhlasiť s tým nemôžem. Vždy sme takí boli a potrvá ešte veľmi dlho kým sa to zmení. To však dáva tomuto masívnemu protestu ešte oveľa väčšiu váhu.

V súvislosti s protestom som zaregistroval názory, že Slováci sú ľahko manipulovateľní. Považujem to minimálne za povrchné hodnotenie. Manipulovateľní sú najľahšie občania slabšieho vzdelania s nedostatočným všeobecným, ekonomicko–politickým prehľadom. Na proteste som videl skôr študentov vysokých škôl. Inak povedané ľudí, ktorí sa nedajú len tak jednoducho manipulovať.

Na takýchto občianskych protestoch sa väčšinou stretnú skôr zodpovední občania. Občania, ktorým záleží na krajine, v ktorej žijú. Jednoducho občania, ktorí pochopili, že sloboda a moc, ktorú im demokracia dáva, nie je zadarmo. Je príjemné stretnúť sa na námestí s takýmito občanmi. Verím, že nás bude stále viac, že nás neodradí scvrknuté svedomie našich politikov alebo účelovo informujúce médiá.

Ak budeme vytrvalo trvať čo i len na vyvodení politickej zodpovednosti a odstúpení dotknutých politikov, tak to má zmysel. Ak odstúpia, je to naša výhra, pretože sme dali jasne najavo, že takéto prešľapy netolerujeme. Nedajme sa znechutiť takzvanými odborníkmi, ktorí by chceli našu pozornosť odviesť na rôzne systémové zmeny a takto nás rozhádať medzi sebou. Každý z nás má svoju predstavu, predstavu ako by to mohlo fungovať lepšie.

V prvom rade sa ale zamerajme na jeden hlavný cieľ. Nech dotknutí politici odstúpia z funkcií a kandidátok, máme neodškriepiteľné právo to žiadať. Ak sa všetci zameriame na tento cieľ, tak sa ich zabetónované kreslá začnú veľmi rýchlo rozpadať. Pod Dzurindom sa už pomaly rozpadá. Náš „King Kong“ má stoličku z poctivého komunistického železobetónu. Ale aj ten sa dá rozbiť, len to bude o niečo náročnejšie.

Organizátorov by som poprosil, aby tieto naše základné požiadavky bolo počuť aspoň 10-krát za protest a dostatočne hlasno. Ak sa to podarí, dozrie čas na diskusiu o nevyhnutných systémových zmenách. Občanom, dokonca aj tým naším holubičím, už dochádza trpezlivosť. Konečne!

Hlas podobný tomu Ficovmu vyhlásil na margo prvého protestu, že nie je občiansky, vraj je politicky motivovaný. Preto žiadosť na svoje odstúpenie neberie vážne. Nech sa nás príde v piatok osobne spýtať, či sme občania, ak má odvahu. Ak by bol tento protest politický, pán Fico, tak by sa na ňom nezúčastnilo ani 2 % zúčastnených. Upozorňujem vás však, že nám nestačí, tak ako vašim všetko tolerujúcim voličom, vysvetlenie, že ste si v tom byte boli dať iba kolu.

Naša druhá, nie menšia a úlisná Gorila sa nechala počuť, že sa necíti stáť na druhej strane barikády. Platí to isté čo v prvom prípade. Nech len príde, pocíti a pochopí veľmi rýchlo, na ktorej strane barikády stojí.

Vážené Gorily, ak máte dojem, že som voči vám nespravodlivý, tak vám odkazujem za seba, prečo si myslím, že patríte do pruhovaného pyžama, do útulnej izbičky s rozlohou približne 4 x 4 metre.

Ak by ste mali čisté svedomie, ako tvrdíte, už dávno by ste z vlastnej iniciatívy podstúpili výsluch na detektore lži. Aby ste mohli hodiť celému Slovensku a svojím politickým oponentom do tváre, že ste nevinní. Neurobili ste to ani po výzve občanov z prvého protestu Gorila. Je len jediná logická odpoveď prečo.

Pretože ste vinní v plnom rozsahu. Ak dúfate, že peniaze vašich sponzorov vás pred hnevom občanov zachránia, tak ste na omyle. Môžete si kúpiť médiá, dovoliť najlepších advokátov, možno aj zariadiť, aby bol správny sudca priradený k správnemu prípadu. Môžete zastrašovať. Áno, máte veľa prostriedkov, ako presadiť svoju čiernu pravdu.

Zabudli ste však, že tých slušných občanov je oveľa viac, ako je pre vás zdravé. Jedného násilne umlčíte a desať nových vám odkáže, že si nedajú pokoj, kým nebudete v pruhovanom.

Markíze by som odkázal, aby si zapla TA3. Aspoň z času na čas, aby pochopila, ako hlboko klesla úroveň jej spravodajstva smerom k bulváru. Z pokojného protestu urobili Waterloo. Radšej keby objektívne informovali o požiadavkách tisícov spravodlivo nahnevaných občanov ako o nejakých desiatich vandaloch, ktorí sa nezmestili po ukončení protestu do kože.

Stretneme sa na námestí!

Autor: Eduard Šandor

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?