Ospravedlnenie zberného dvora za kúpu poklopu

Autor: Prvý pokus | 11.6.2012 o 11:25 | (upravené 11.6.2012 o 11:35) Karma článku: 16,40 | Prečítané:  14000x

Vážený pán Karol Sudor, reagujem na Váš článok v denníku SME ako aj na jeho internetovej stránke, týkajúci sa výkupu kovov. Ako reportér denníka SME ste navštívili prevádzku výkupu starých kovov spoločnosti PAX TRADE, ktorej som konateľom a majiteľom. Zamestnancovi ste ponúkli na výkup kanálový poklop. Zamestnanec poklop vykúpil napriek môjmu osobnému príkazu poklopy nevykupovať, nakoľko je to v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky. K nasledovnému incidentu teda uvádzam:

„Mrzí ma, že zamestnanec našej spoločnosti od Vás kanalizačný poklop vykúpil. Napriek tomu, že sa sprvoti zdráhal, pristúpil na Váš návrh. Dôvodil, že mu prišlo ľúto muža a ženy, ktorí poklop priniesli. Chcel im finančne pomôcť. Preto si žiadal aj občiansky preukaz, aby to zadokumentoval. Jeho argumenty však u mňa neobstáli. Keďže išlo o jeho prvý prešľap - zamestnanca neriešim hneď výpoveďou ale disciplinárnym konaním a peňažnou pokutou, ktorá bude z jeho príjmov poukázaná na dobročinné účely susedného zariadenia Mea Culpa. Ide o sumu ... Zamestnanec sa hájil, že mu došlo ľúto bezdomovcov, ktorí poklop priniesli. Takýmto spôsobom im môže priamo pomôcť a prejaviť súcit.

Na záver uvádzam, že ako majiteľ spoločnosti som zakázal svojím zamestnancom vykupovať kanalizačné poklopy, častí železníc, madlá z panelákových domov a podobne. Svoje vyjadrenie píšem, preto aby sa Vaši čitatelia dozvedeli, že to bolo ľudské zlyhanie, ktoré neostalo nepotrestané, a že s podobnými praktikami nemá naša spoločnosť nič spoločné. Bol by som rád, kedy ste môj názor k danej veci uverejnili - napr. v rámci internetového vydania Vášho článku."

autor: Milan Šubín, konateľ PAX TRADE

Poznámka redakcie: Autor súhlasil s publikovaním textu na blogu Prvý pokus, keďže v pôvodnej reportáži by si ho už našiel málokto. Do nej sme však doplnili link na tento text.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán.

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov.

SVET

Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov.


Už ste čítali?