Otvorený list Dopravnému podniku mesta Prešov

Autor: Prvý pokus | 11.9.2012 o 14:05 | Karma článku: 15,39 | Prečítané:  2715x

Vážený Dopravný podnik mesta Prešov, dlhodobo už tolerujem zvyšovanie cien prepravného, aj keď zlepšenie kvality nebadám.

Do istej miery viem pochopiť aj redukciu spojov počas prázdnin a ďalšie úsporné opatrenia, ktorými nás každoročne čoraz viac nútite jazdiť na autách. Tiež rešpektujem revízorov, ktorí len čakajú, kedy môžu mamičke udeliť pokutu, lebo nestihla dostatočne skoro označiť lístok, keďže sa jej deti rozutekali po autobuse. Chápem dokonca aj to, že Vám pravidelne nechodia (v lepšom prípade meškajú) spoje. No Vaším cestovným výmerom č. 11/2012 ste ma dorazili úplne.

Odobrať darcom krvi so striebornou a aj zlatou Jánskeho plaketou možnosť cestovať za zníženú sumu sa mi zdá minimálne nemorálne. Títo ľudia roky darovávali krv, ktorá mohla zachrániť život Vás, Vašej rodiny. A Vy im odoberiete azda aj poslednú výhodu, ktorá im aspoň trošku zlepšovala životnú úroveň a aj hmotne dokazovala, že robia niečo prospešné, a to úplne dobrovoľne.

Vrcholom Vášho arogantného správania je, že nemáte ani toľko úcty, aby ste novú tarifu aspoň vylepili v autobusoch, keďže nie každý číta aktuálne informácie na Vašej webstránke.

Nedá sa mi teda neopýtať, prečo napríklad zamestnanci radnice alebo policajti môžu cestovať za znížené cestovné a darcovia krvi nie. To sa fakt nedá ušetriť niekde inde? Spomeňte si, prosím, na Vaše platy, odmeny. A potom, ak sa Vám náhodou niečo stane, dajte si krv vyrobiť za peniaze.
Dokedy sa bude aj ten zvyšok ľudskej dobroty ignorovať?

Prosil by som si ako občan mesta Prešov a riadne platiaci cestujúci adekvátnu odpoveď, ktorá sa nebude schovávať za krízu a iné prázdne frázy.

Ďakujem
Matúš Adamkovič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?