Otvorený list premiérovi: deti do politiky neťahajte

Autor: Prvý pokus | 7.12.2012 o 10:06 | Karma článku: 18,40 | Prečítané:  1090x

Vážený pán premiér, s hrôzou som sledoval Vaše vyjadrenie na tlačovej besede, kde ste predniesli informáciu, ktorú máte o zneužívaní detí v prospech protestov. Keďže som členom Rady rodičov, ktorá úzko spolupracuje s vedením školy, viem zaručene, že neprichádzalo k žiadnemu ovplyvňovaniu žiakov.

Ako rodič som sa sám zúčastnil protestu 30. 11. 2012 pred Úradom vlády a v mene rodičov prítomných škôl som predniesol podporu štrajkujúcim a ich požiadavkám.

Na proteste som bol s mojou dcérou a jej spolužiakmi, takže viem, že nešlo o žiadnu manipuláciu, ale o ich spontánne rozhodnutie, vyjadrenie svojho názoru a vyjadrenie podpory svojim pedagógom.

Vaše vyjadrenia svedčia buď o Vašom zlom informátorovi, alebo ste prijali zavádzanie za svoju metódu informovania širokej verejnosti, alebo je to posledná zbraň človeka zatlačeného do kúta, ktorý sa uchyľuje ku klamstvám a nepravdám.

Viem, že prebiehajú rokovania s odborovou organizáciou a viem, v akej ekonomickej situácii sa Slovensko nachádza v dnešných dňoch. Práve preto mi je zvláštne, že v časoch dobrej kondície našej ekonomiky, napríklad aj za Vašej prvej vlády, nebola robená reforma vzdelávacieho systému, čo v sebe zahŕňa taktiež úpravu učiteľských platov. Žiaľ, učitelia stále trpezlivo čakali, kedy sa niektorá vláda spamätá a začne myslieť na budúcnosť našich detí.

Pokiaľ nechceme byť stále len montážnou dielňou vyspelejšej časti Európy, musíme investovať do vzdelania. Investovať viac ako len na doterajšie prežívanie školstva a investovať aj do platov učiteľov, aby mal kto vzdelávať, bol motivovaný a za svoju prácu patrične odmenený.

Týmto sa na Vás obraciam s požiadavkou, aby sta práve Vy nevťahovali deti do svojej politiky a radšej svoju energiu a čas venovali hľadaniu riešenia pre požiadavky učiteľov.

Tento list píšem ako otvorený, jednak preto, aby si ho prečítalo čo najviac ľudí, keďže aj Vaše informácie odzneli na tlačovej besede s médiami, a jednak preto, že list písaný ministrovi školstva Radou rodičov ostal bez akejkoľvek odozvy.

S pozdravom
Tilandy Igor

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner hokejovej reprezentácie a šéf zväzu diskutovali spolu v mimoriadnej relácii TV Markíza.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?