Otvorený list premiérovi: deti do politiky neťahajte

Autor: Prvý pokus | 7.12.2012 o 10:06 | Karma článku: 18,40 | Prečítané:  1094x

Vážený pán premiér, s hrôzou som sledoval Vaše vyjadrenie na tlačovej besede, kde ste predniesli informáciu, ktorú máte o zneužívaní detí v prospech protestov. Keďže som členom Rady rodičov, ktorá úzko spolupracuje s vedením školy, viem zaručene, že neprichádzalo k žiadnemu ovplyvňovaniu žiakov.

Ako rodič som sa sám zúčastnil protestu 30. 11. 2012 pred Úradom vlády a v mene rodičov prítomných škôl som predniesol podporu štrajkujúcim a ich požiadavkám.

Na proteste som bol s mojou dcérou a jej spolužiakmi, takže viem, že nešlo o žiadnu manipuláciu, ale o ich spontánne rozhodnutie, vyjadrenie svojho názoru a vyjadrenie podpory svojim pedagógom.

Vaše vyjadrenia svedčia buď o Vašom zlom informátorovi, alebo ste prijali zavádzanie za svoju metódu informovania širokej verejnosti, alebo je to posledná zbraň človeka zatlačeného do kúta, ktorý sa uchyľuje ku klamstvám a nepravdám.

Viem, že prebiehajú rokovania s odborovou organizáciou a viem, v akej ekonomickej situácii sa Slovensko nachádza v dnešných dňoch. Práve preto mi je zvláštne, že v časoch dobrej kondície našej ekonomiky, napríklad aj za Vašej prvej vlády, nebola robená reforma vzdelávacieho systému, čo v sebe zahŕňa taktiež úpravu učiteľských platov. Žiaľ, učitelia stále trpezlivo čakali, kedy sa niektorá vláda spamätá a začne myslieť na budúcnosť našich detí.

Pokiaľ nechceme byť stále len montážnou dielňou vyspelejšej časti Európy, musíme investovať do vzdelania. Investovať viac ako len na doterajšie prežívanie školstva a investovať aj do platov učiteľov, aby mal kto vzdelávať, bol motivovaný a za svoju prácu patrične odmenený.

Týmto sa na Vás obraciam s požiadavkou, aby sta práve Vy nevťahovali deti do svojej politiky a radšej svoju energiu a čas venovali hľadaniu riešenia pre požiadavky učiteľov.

Tento list píšem ako otvorený, jednak preto, aby si ho prečítalo čo najviac ľudí, keďže aj Vaše informácie odzneli na tlačovej besede s médiami, a jednak preto, že list písaný ministrovi školstva Radou rodičov ostal bez akejkoľvek odozvy.

S pozdravom
Tilandy Igor

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?