Nezamestnanosť – zaujíma nás alebo nie?

Autor: Prvý pokus | 15.2.2013 o 8:43 | Karma článku: 12,10 | Prečítané:  581x

Klikol som na stránku iného internetového denníka. Po zobrazení sa titulnej stránky som našiel článok, ktorý ma upútal už názvom.

Článok bol o tom, ako v NR SR neprešiel návrh, ktorý navrhli opoziční poslanci, a to taký, čo by zakázal dôchodcom zamestnaným v štátnej alebo verejnej správe pracovať aj poberať dôchodok súčasne. To znamená, že ľuďom v dôchodkom veku by z mojich daní nešiel na jednu prácu dvojaký príjem. V článku som sa dočítal aj to, že v súčasnosti tak pracuje 20 000 ľudí. Ohromné číslo, o ktoré by sa dala znížiť nezamestnanosť mladých ľudí. O peniazoch, ktoré by sa tým ušetrili, nehovorím, nie je to nosná téma. Myslím si, že prvá časť by mala byť pre ľudí zaujímavá. 

Prečo poslanci neschválili tento zákon, keď napríklad v Nemecku takýto zákon majú? Každý štátny zamestnanec, ktorý dovŕši dôchodkový vek, jednoducho musí ísť na dôchodok.

Čo ma však najviac upútalo, bol počet komentárov pod článkom. Iba osem. Rozmýšľal som, prečo je to tak. Zvyčajne je diskutujúcich na tejto stránke pod každým článkom viac. Na porovnanie som si zobral iný článok, ktorý vyšiel zhruba v rovnakom čase. V článku sa rozoberala najškaredšia žena a jej pochovanie 150 rokov po smrti. Počet komentárov pod týmto článkom bol blízko 100. Opäť si kladiem rovnakú otázku: prečo je to tak?

Zatiaľ neviem nájsť odpoveď, ale odpovedal som si na inú otázku. Prečo poslanci neschválili tento zákon? Nemuseli, nikoho zjavne nezaujíma, čo robia, čo schvaľujú, resp. neschvaľujú. Myslím si, že robia veľmi málo na to, aby pomohli našej krajine aspoň nie veľmi upadať, keď nie napredovať. Mrzia ma dve veci... Malý záujem verejnosti, a tak aj nezáujem poslancov robiť dobré veci pre ľudí, a preto sa starajú zväčša iba o seba. Jednoducho môžu.

Autor: Daniel Kačmár

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?