Pavol Hrušovský – pokrytec ako mnohí iní

Autor: Prvý pokus | 24.5.2013 o 9:58 | (upravené 26.8.2013 o 21:32) Karma článku: 29,56 | Prečítané:  5424x

Už sme si akosi zvykli na to, že politici majú tendenciu robiť si z obyčajných ľudí šaškov. Už dávno vieme, akosi rešpektujeme, že z peňazí, ktoré by mali byť štátu prospešné, sa stavajú ich vily, financujú dovolenky, skrátka neustále sa plnia ich akoby bezodné peňaženky. Už dávno nám neprídu zvláštne očividné klamstvá a pokrútené reči, ktoré nám hádžu denno-denne do tváre. Žiaľ, je to tak. Ale predsa... raz za čas, keď je človek mierne nasrdený z normálneho života, tak ako to niekedy býva, niektoré ich reči, výroky sú až také nehanebné, dosiahnu taký stupeň drzosti, že už všetka tá absurdita prestáva byť smiešna.

Rozum sa mi zastavuje nad slovami a výstupom poslanca Pavla Hrušovského z KDH, ktorými sa vyznamenal pri pojednávaní o novele Trestného zákona: „Znevážili ste posvätné  miesto parlamentu..." tak znie časť jeho výroku. Naozaj? Čo je na tomto mieste posvätné? A ak by skutočne bolo posvätné, nie je toto miesto znevažované denno-denne klamstvami, osočovaním a už len samotnou prítomnosťou ľudí (česť výnimkám, aj keď predpokladám, že ide o malú skupinu ľudí), ktorí majú za povinnosť vykonávať pre Slovensko to najlepšie, čo je v ich silách, a nielen, že tak nekonajú, ale často konajú aj opačne? Znevažovanie občanov Slovenskej republiky takýmito teatrálnymi pokryteckými výstupmi je podľa Vás v poriadku? Znevažovanie ľudí kresťanského vyznania tým, že sa skrývate v strane, podľa názvu kresťanskej, ktorá, ako sa čoraz viac ukazuje, s kresťanstvom okrem častého používania slova „posvätný/á/é" mnoho spoločného nemá, je tiež v poriadku?

Pána Hrušovského, poslanca KDH, zrejme akosi obišli podľa môjho názoru dve základné vlastnosti, ktoré by mali byť typické pre kresťana - pokora a láska k blížnemu. Ak by v sebe mal čo i len trochu pokory, nepadli by slová o zneuctení parlamentu (ktorý sa dá ťažko zneuctiť ešte viac, ako tomu bolo doteraz). Ak by v sebe niesol trocha lásky k blížnemu, neprotestoval by tak vehementne proti novele Trestného zákona týkajúcej sa drogovej problematiky, ktorá svojim spôsobom dáva druhú šancu aj mladým ľuďom vyhnúť sa stigmatizácii spôsobenej väzením. Naozaj si myslíte, že 4 roky vo väzení pre mladého človeka sú dobrou skúsenosťou? Predpokladám, že človek, ktorý putoval do väzenia napr. pre zopár jointov, sa vráti ešte náchylnejší k užívaniu aj iných, tvrdších drog. Zamyslite sa pán Hrušovský, možno poznáte aj príbeh o márnotratnom synovi. Pošlite do väzenia skôr ľudí, ktorí svojou prítomnosťou zneucťujú „posvätnú pôdu" parlamentu, ako chlapca, ktorý si zapáli jeden joint.

 

autor: Boris Kopeliovič ml.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

SVET

Keď už sa dostanete do štádia hladomoru, je príliš neskoro

OSN po šiestich rokoch znovu vyhlásila hladomor.

KOMENTÁRE

Kde sme boli, keď sme ešte mohli zasiahnuť? A kde sme teraz

OSN varovala svet už v roku 2014.


Už ste čítali?