Antikoncepcia ministra pôdohospodárstva a (ne)rozvoja vidieka

Autor: Prvý pokus | 29.5.2013 o 10:26 | Karma článku: 9,16 | Prečítané:  614x

Minister predstavil Koncepciu rozvoja poľnohospodárstva. Táto koncepcia si stanovila tri hlavné ciele: zvýšenie produkčnej výkonnosti v nosných poľnohospodárskych komoditách na úroveň 80% súčasnej spotreby obyvateľstva na Slovensku; zabezpečenie trvalo udržateľného obhospodarovania lesov a posledným je rozvoj vidieka a zlepšovanie životných podmienok aj zamestnanosti vidieckeho obyvateľstva, predovšetkým prostredníctvom podpory sektorov, ktoré sú potenciálnymi zdrojmi zamestnanosti.

Koncepcia spomína aj spoločnú poľnohospodársku politiku, ale podľa obsahu zrejme z obdobia reálneho socializmu minulého storočia. Tá mala za cieľ zintenzívnenie poľnohospodárstva, kolektivizáciu a zamestnanosť riešenú presunom väčšinou sociálne a pracovne slabých občanov do poľnohospodárstva. Pokiaľ to minister vidí takto, potom sa plne preukázala komunistická podstata vládnej strany a jej koncepcie poľnohospodárstva.

Na Slovensku čakajú tisíce ľudí na legalizáciu práce na svojom poli, na svojej pôde, pri svojich zvieratách. Ministerstvo dodnes nevie, ako realizovať pomoc týmto ľuďom, ktorí v prvom rade vedia zásobiť sami seba a z prebytkov aj miestne obyvateľstvo.

Dnešné moderné poľnohospodárstvo a v koncepcii spomínaná spoločná poľnohospodárska politika hovorí o podpore malých fariem, mladých farmárov,  ozelenení, podpore znevýhodnených oblastí, krátkych potravinových reťazcoch, o ktorých antikoncepcia ministra poľnohospodárstva vôbec nehovorí.

Predpokladám, že nakoniec to nie je prekvapenie pre nikoho. Veď každý, kto má vo svojom okolí nejaké veľké poľnohospodárske družstvo, vie a vidí, aký devastačný účinok má agónia kolektivizovaných  podnikov na sociálne, spoločenské podmienky vidieka a životné prostredie.

Je nám jasné, že chemici produkujúci umelé hnojivá, prípravky do potravín, ale hlavne špekulanti s komoditami z veľkých poľnohospodárskych družstiev, z ktorých tento štát ani jeho občania nemajú žiadny prospech, majú na mále.

Slováci sa konečne chytili rozumu a vracajú sa k svojej podstate. Je vidno, že sa práce neboja. Ale určite nie podľa antikoncepcie ministra, ktorý konštruuje pre potrebu komunistických pohrobkov feudálny systém otročenia na cudzom.

autor: MVDr. Ján Marton

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán.

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov.

SVET

Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov.


Už ste čítali?