Antikoncepcia ministra pôdohospodárstva a (ne)rozvoja vidieka

Autor: Prvý pokus | 29.5.2013 o 10:26 | Karma článku: 9,16 | Prečítané:  626x

Minister predstavil Koncepciu rozvoja poľnohospodárstva. Táto koncepcia si stanovila tri hlavné ciele: zvýšenie produkčnej výkonnosti v nosných poľnohospodárskych komoditách na úroveň 80% súčasnej spotreby obyvateľstva na Slovensku; zabezpečenie trvalo udržateľného obhospodarovania lesov a posledným je rozvoj vidieka a zlepšovanie životných podmienok aj zamestnanosti vidieckeho obyvateľstva, predovšetkým prostredníctvom podpory sektorov, ktoré sú potenciálnymi zdrojmi zamestnanosti.

Koncepcia spomína aj spoločnú poľnohospodársku politiku, ale podľa obsahu zrejme z obdobia reálneho socializmu minulého storočia. Tá mala za cieľ zintenzívnenie poľnohospodárstva, kolektivizáciu a zamestnanosť riešenú presunom väčšinou sociálne a pracovne slabých občanov do poľnohospodárstva. Pokiaľ to minister vidí takto, potom sa plne preukázala komunistická podstata vládnej strany a jej koncepcie poľnohospodárstva.

Na Slovensku čakajú tisíce ľudí na legalizáciu práce na svojom poli, na svojej pôde, pri svojich zvieratách. Ministerstvo dodnes nevie, ako realizovať pomoc týmto ľuďom, ktorí v prvom rade vedia zásobiť sami seba a z prebytkov aj miestne obyvateľstvo.

Dnešné moderné poľnohospodárstvo a v koncepcii spomínaná spoločná poľnohospodárska politika hovorí o podpore malých fariem, mladých farmárov,  ozelenení, podpore znevýhodnených oblastí, krátkych potravinových reťazcoch, o ktorých antikoncepcia ministra poľnohospodárstva vôbec nehovorí.

Predpokladám, že nakoniec to nie je prekvapenie pre nikoho. Veď každý, kto má vo svojom okolí nejaké veľké poľnohospodárske družstvo, vie a vidí, aký devastačný účinok má agónia kolektivizovaných  podnikov na sociálne, spoločenské podmienky vidieka a životné prostredie.

Je nám jasné, že chemici produkujúci umelé hnojivá, prípravky do potravín, ale hlavne špekulanti s komoditami z veľkých poľnohospodárskych družstiev, z ktorých tento štát ani jeho občania nemajú žiadny prospech, majú na mále.

Slováci sa konečne chytili rozumu a vracajú sa k svojej podstate. Je vidno, že sa práce neboja. Ale určite nie podľa antikoncepcie ministra, ktorý konštruuje pre potrebu komunistických pohrobkov feudálny systém otročenia na cudzom.

autor: MVDr. Ján Marton

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?