Je to všetkým jedno?

Autor: Prvý pokus | 24.6.2013 o 10:14 | Karma článku: 11,94 | Prečítané:  878x

O zámere vlády zriadiť jednu zdravotnú poisťovňu už vieme. Odhadovaná cena tohto kroku sa pohybuje podľa rôznych zdrojov od dvesto miliónov Eur po šesťsto miliónov EUR??? Čo však chýba, teda aspoň mne, je informácia, že by nás to nemuselo stáť takmer nič.

Ako je možné, že sa ešte nerozbehla kampaň za záchranu pár miliónov EUR, ktoré sa chystajú naši vládni predstavitelia darovať vlastníkom súkromných poisťovní?

Žeby preto, že to niekomu veľmi vyhovuje?

Je rozhodnuté a to nám oznámené bolo. Netreba to príliš rozmazávať.

Veď ak by sa o tom hovorilo moc často , mohli by ľudia pochopiť, že keď je už rozhodnuté, tak nemá význam lipnúť na túžbach po možnosti výberu a mohli by sa začať sústreďovať na podstatu toho podivného odkúpenia, či vyvlastňovania poistných kmeňov.

Je veľmi pravdepodobné, že ten mega obchod je dohodnutý. Že majitelia súkromných poisťovní /možno len jednej a možno oboch/ už o poisťovňu nestoja a tak sa s ľuďmi, ktorí s tým môžu niečo urobiť, jednoducho dohodli.  Dohodli sa na nejakom tom divadielku a na pekných pár miliónoch EUR, ktoré sa presunú zo štátneho rozpočtu, teda z našich daní, do ich nenásytných vreciek.

A nikto neapeluje na nás, aby sme im to prekazili. Dokonca sa neozvali ani "NEZISKOVKY".

Naozaj sme my, občania, takí zlí hospodári? Naozaj nevieme zobrať do hrste ten obyčajný, ZDRAVÝ SEDLIACKY ROZUM? Možno sa mýlim, ale mám za to, že s tým môžeme niečo urobiť. Trošku tím rozhodcom, ktorí majú pocit, že sme im pri voľbách dali mandát na vládnutie, namiesto slúženia, skomplikovať svojvoľné presúvanie nami ťažko zarobených peňazí na súkromné účty svojich mecenášov.

A ani by to nemalo byť také zložité. Možno by stačilo prehlásiť sa do tej jednej zdravotnej poisťovne, ktorú naši mocipáni vybrali a tie, ktoré sú už aj tak odsúdené na zánik, sa pominú prirodzenou cestou. Žiadni poistenci, žiadna poisťovňa, žiadne odkupovanie.

Že nesúhlasíte s jednou zdravotnou poisťovňou? Že naschvál zostanete v tej súkromnej, aby ste dali vláde najavo, že sa nedáte? Alebo sa vám možno vôbec nechce nad tým premýšľať, lebo máte dosť svojich starostí?

To sa od vás práve očakáva. Že budete odvážne chrániť svoje právo na možnosť výberu, bojovať za demokraciu, riešiť problémy, ktoré vyplývajú často práve z toho, že nekontrolujeme, neprotestujeme, nestaráme sa. A oni si urobia po svojom a zhrabnú vašich, našich, pekných pár miliónov. Pretože teraz nejde o to, kto má pravdu. Teraz už ide len a len o tie peniaze.

Nechceli by ste im aspoň skomplikovať ten prevod? A tak trochu aj ukázať, že ešte stále sme tu? Že nám nevládnu?

autorka: Anna Vašková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?