Ďakovné listy premiérovi od Blaváka a kopaničiara

Autor: Prvý pokus | 15.9.2013 o 13:36 | Karma článku: 19,06 | Prečítané:  1906x

Nejakí zlepení pravičiari nám chcú nahovoriť, že keby sa zvýšili ceny plynu, tak by sme mohli mať vyššie dôchodky. Dogma ste Vy, vážený pán premiér. Viete každého presvedčiť, že 2+2 nerovná sa 4.

1. Ďakovný list premiérovi.

Vážený pán premiér, dobre ste to natreli včera tej zlepenej pravici aj tomu SME. Však sme Vás preto volili, aby ste im to natierali.

Však oni, zlepení pravičiari, nám chcú zvýšiť ceny plynu. Nehorázne. Ak by sa zvýšila cena plynu nemohol by som ísť na dovolenku na Malé Divy, ale iba na Kanárske ostrovy, pretože až 2% môjho mesačného príjmu by som musel dať na zaplatenie plynu, ktorým vykurujem bazén v dome a 10 izieb.

Ešte že Vás máme, a že nás chránite.

Ďakujem zo srdca.

S pozdravom Blavák

2. List premiérovi z lazov niekde na Slovensku.

Vážený pán premiér. Sme obyvatelia lazov a obcí Slovenska, kde nie je zavedený plyn. 
Aj tak sa tešíme, že ste to tej pravici povedali pekne od srdca. Pravičiari jedni nepodarení, tí by chceli za každú cenu zdražieť plyn. Našťastie ste premiérom Vy a nie nejaký Lipšic, alebo Hrušovský.

Už sa nedá nič robiť, keď Vaša politika je taká, že ani za nič na svete nechcete zvýšiť ceny plynu. Vieme Vás pochopiť, že radšej, ako zvýšiť ceny plynu, kúpite SPP. My Vám veríme. Vy chcete dobre. Keď nás, čo sme ďaleko od plynu sa to akože moc nedotýka a nič z toho nemáme, ale majú z toho naši blízki krajania, rodu verní Slováci so zavedeným plynom.

U nás je chladnejšie, ako u Vás v Bratislave. Doma si kúrime už teraz začiatkom septembra. Kúrime si ako príde. Najlacnejšie je drevo a plastové fľaše, ktoré našťastie nie sú zálohované tak ako u tých hlúpych Nemcov. Niektorí ešte kúria aj uhlím. Zopár majetnejších fičí na elektrine. Aj keď sú všade okolo nás lesy, dreva na kúrenie je nedostatok. Všetko drevo sa odváža do papierní, ktoré ste podporili dotáciami.

Aj keď pri kúrení šetríme, ako sa dá, kúrime iba v jednej izbe a doma pri televízore sedíme vo svetroch, aj tak na kúrenie dávame až tretinu príjmu.

Ak kúrime drevom, tešíme sa, že máme veľmi dobre vyplnený čas. Drevo musíme pripraviť, popíliť, pokálať a potom ešte každý deň aspoň raz vyčistiť pec. Aspoň nám nechodia myšlienky po zlepenej pravici a nemusíme chodiť na dovolenky. Môžeme sa venovať Vašim prejavom. Len tak mimochodom najradšej v televízore a v rádii počúvame Vás. Vy viete všetko povedať tak pekne, ako to nevie nikto z tej nepodarenej zlepenej pravice.
My sme ďaleko od papierní, aby sme si tam išli zarobiť a ďaleko sme od plynu, aby sme si mohli zakúriť lacným plynom. Musíme vyžiť z nízkych dôchodkov a podpôr a tí, ktorým sa pošťastilo, že robia, majú zárobky malé, lebo platia veľké odvody a dane.

Nejakí zlepení pravičiari nám chcú nahovoriť, že keby sa zvýšili ceny plynu, tak by sme mohli mať vyššie dôchodky, dane by mohli byť nižšie a aj na podporu pre nás, kde nieto práce by sa viac zvýšilo.
Ale to je jasná propaganda zlepenej pravice ! My zlepenej pravici neveríme ! My veríme iba Vám, pán premiér.
Vy ste nás už viac krát presvedčili, že matematika nie je dogma, neplatí vždy že 2+2 =5. Niekedy môže byť výsledok aj 3.

Dogma ste Vy, vážený pán premiér. Viete každého presvedčiť, že 2+2 nerovná sa 4.

S pozdravom Kopaničiar

autor: Ľubomír Žofaj

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?