To mi hlava neberie

Autor: Prvý pokus | 10.12.2013 o 20:30 | Karma článku: 16,60 | Prečítané:  1801x

9.12.2013 v Panta Rhei prebehla prezentácia knihy Petra Tótha, bývalého novinára, bývalého člena SIS a bývalého neviemčoešte za účasti autora, Dada Nagya a kopy bývalých SISkárov, súčasných expertov na tajné služby a novinárov, nás nezaujatej verejnosti bolo poriedko, skoro sme sa stratili v tej gundži pomazaných.

Mám 50 rokov, z komunizmu skúsenosť nie veľmi milú, ale naveky zapamätateľnú s ŠTB (8. Oddelenie GŠ - odbor vyšetrovania ŠTB vo VKR  a oddelenie ŠTB v Bratislave na vtedy ulici Februárového víťazstva), pri mene pplk. Tichý sa dodnes budím, v 89-tom som demonštroval od prvopočiatku ešte na stretnutí v Umelke, celé týždne v zime na námestí, išiel som peši do Hainburgu k Dunaju mávať na druhú stranu rieky, od januára 1990 mám živnostenský list (vďaka ti, Stano Možný, za tvoju odvahu a jasnozrivosť), žil som chvíľu vo svete, ktorý som dvakrát prešiel dookola, vrátil som sa domov a tu žijem. Sudor so mnou neviem prečo robil rozhovor.

No ale toto mi hlava neberie.

Čítal som a čítam SME od založenia dodnes, Tóth bol hviezda rovnako ako Kotian, Leško a ďalší, nemám Piano, lebo s ním nesúhlasím, knihu Krycie meno Bežec som ešte okrem ukážok nečítal, ale mám ju už stiahnutú v iPade a nie som právnik.

A teraz sa dozvedám, z úst pánov Tótha a Cibuľu, že Mečiar bol arcilotor a Lexa jeho sluha a situácia bola tak vážna, že odvolávajúc sa na paragraf 35 Ústavy SR vznikla v štáte veľkosti a počtom obyvateľov predmestia New Yorku okrem oficiálnej tajnej služby s miliardovým rozpočtom aj paralelná tajná služba narábajúca tajnými informáciami použitými a posúvanými neviem ako a neviem kde. Pán Žitný tvrdí, že on a Korda o tom vedeli, len nikomu nepovedali a Peter Tóth sa úprimne čuduje svojim bývalým kolegom novinárom a šéfredaktorovi SME, že sa im to nepáči.

Určite ste na seba pyšní, páni. Mne to hlava neberie a nielenže s vami nesúhlasím, núti ma to rozmýšľať okrem iných dôvodov, či napriek začínajúcim šedinám má zmysel tu zotrvávať čo i len deň navyše.

Aká je skutočná motivácia Petra Tótha vydať knihu, nie je to napríklad tak, že potrebuje aj ten smiešny honorár, aby prežil, keď ho už tam, kde by chcel byť, nechcú? Ako si ošetril to, že v knihe menuje osoby stále žijúce a tým ich možno ohrozuje?

Čo vás páni z paralelnej tajnej služby oprávňovalo vziať zákon do vlastných rúk a porušovať ho? A s akým výsledkom? Nemám vedomosť o tom, že by ktokoľvek pykal za činy, ktorými ste sa zaoberali, a rovnako sa mi nezdá, že sa situácia od roku 1993 zmenila. Forma áno, ale obsah nijako.

A čo teraz? Ako si máme my, čo tu žijeme, vyložiť paragraf 35 Ústavy? Ako Pčolinský a jeho feši dievčatá pri gorilích protestoch, alebo ako tí, čo teraz najviditeľnejšie blokujú v Bratislave dopravu bez vízie a bez programu? A potom príde Samo Marec a chceli by sme od neho návod ako ďalej a on ho nevie, nemá ako, nemá empirickú skúsenosť s tým, či sa ako spoločnosť posúvame dopredu alebo cúvame. A preto v Lampe zhorí. A komunista sa smeje z Úradu vlády a z bytu, na ktorý nemohol zarobiť, a podsúva stále nové a nové pseudoproblémy, aby zakryl megazlodejské tendre, napriek tomu, že za vodou je už celý jeho rod až do skonania sveta vrátane rodov jeho kumpánov. Napriek tomu pani Pietruchová aj KBS držím Vám palce vo vašom ľútom boji.

Je tu 14-percentná oficiálna nezamestnanosť, státisíce ľudí odišlo do zahraničia, aby prežili, a väčšina národa môže ísť do Hainburgu opäť len pešo. A pán Kellner sa niekde možno v Monaku práve zobudil a na svojom monitore, ktorý musí byť oveľa širší ako vyšší, si pozrel, či mu na účte pristálo číslo adekvátne 2,5 miliardy EUR mínus provízia pre tých, s ktorými tento kšeft storočia pripravil, rovnako ako železničiari si už berú preklenovací úver pokiaľ nepostavia myčky vlakov len minimálne sedemnásobne predražené.

Len starosta z Horných Plachtiniec sa veľkej žranice už nezúčastní. Už ho nahradil niekto iný. A Kazisvet s Fiľkom premýšľajú, kde ešte sa dá zatlačiť, pretože tu im prejde všetko, vrátane udavačskej bločkovej lotérie a poplatkov za to, že od štátu nič nedostávame.

Nestíhame robiť toľko, koľko chcú kradnúť. Tak to je. Policajti zastavia diaľnicu a len tak vám bez dôvodu zoberú hodinu vášho času, odberatelia platia poriedko a na súd by ste išli zbytočne, zaplatíte advokátovi a ten vás podvedie, keď sa sťažujete na komore, prikryjú ho, syna nezbedného, čo iné by ste čakali. Do nemocnice idete so strachom, čo ste si zabudli doniesť a či vám vaša disponibilná hotovosť bude stačiť. K zubárovi ste už prestali radšej chodiť.

V televízii večer ide Farma, Modré z neba už nebude.

Zjazd vedúcej strany sa už v ničom nelíši od slávnych zjazdov spred roka 89 a všetci mlčia.

Tóth a Cibuľa sa ma snažia presvedčiť, že je lepšie. No tak mne to hlava neberie. A na kávu by som s vami nešiel, páni.

Veselé Vianoce všetkým ľuďom dobrej vôle.

autor: Fero Turňa

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?