Vážená televízia JOJ, už mám toho dosť

Autor: Prvý pokus | 16.3.2014 o 23:05 | (upravené 17.3.2014 o 21:47) Karma článku: 16,38 | Prečítané:  42496x

Viete, čo je základom dobrej televízie, čo vám chýba? Dodržiavanie vysielacieho času! Je otrasné, že neviete rešpektovať vlastný vysielací čas relácií.

Myslí si váš programový riaditeľ či iný zodpovedný pracovník, že časy programov sú "približné"? To nikomu nenapadne, že dnes si ľudia dávajú nahrávať seriály, a asi nie je príjemné, keď pri dodatočnom pozeraní zistia, že sa trafili do polovice vysielanej časti, pretože nastavili čas nahrávania podľa vášho televízneho programu? Alebo, že seriál sa začne o dobrých 15 až 20 minút neskôr a človek príde o polovicu a hlavne koniec danej časti?

Toto pretrváva už roky a skôr sa to zhoršuje ako zlepšuje. To má ďaleko od profesionality. Je pritom jedno, či program pozriem v časopisoch s televíznym programom, alebo na vašej www stránke.

Aby som bol konkrétny, napr. seriál Biele goliere na Joj plus posledné týždne začína pravidelne v rozmedzí 5 až 20 minút skôr, predtým začínal o 5 až 10 minút neskôr. Tento týždeň som vhupol doprostred vysielanej časti, nuž ušetril som 20 minút sedenia pred telkou, ale od hnevu prišiel o minimálne taký čas svojho života.

Vrcholom je seriál Dexter, ktorého prvé 3 časti z 12-ich začínali v pondelok o 5 až 15 minút neskôr a po nich zrazu séria uprostred skončila, aby sa záhadne po pár týždňoch objavila vo štvrtok. Kto to nezachytil, mal smolu. Tak som sa nasr..., že som si to našiel na internete a rovno pozrel aj nasledujúcu sériu a k vašej televízii nesadnem, aj keby ste Dextera vysielali v hlavnom vysielacom čase.

Toto nie sú ojedinelé prípady. Nie je výnimkou, že neraz ani neodvysielate to, čo v programe píšete. Napr. podvečer je písaný seriál Ochrancovia o 18.00, ale pritom vysielate ďalšiu časť Súdnej siene. Kto teda pozerá Súdnu sieň a o šiestej vypne televíziu v domnení, že budú Ochrancovia, príde o Súdnu sieň. Kľudne si to overte v aktuálne uvádzanom programe na www.joj.sk. Hanba!

Skúste sa v 21. storočí správať aspoň trochu profesionálne a dodržujte aspoň to, čo sami napíšete, teda časy začatia a ukončenia vysielania, pretože v opačnom prípade naozaj nemá význam pozerať váš program. Markíza na tom nie je lepšie, keby ste sa však spamätali, určite získate body k dobru oproti konkurencii.

Keď vedia časy programov dodržiavať národné televízie ako RTVS alebo ČT1, ČT2, prečo vy nie? Myslíte si, že ste viac ako ony?

autor: Roman Nemčok

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

SVET

Keď už sa dostanete do štádia hladomoru, je príliš neskoro

OSN po šiestich rokoch znovu vyhlásila hladomor.

KOMENTÁRE

Kde sme boli, keď sme ešte mohli zasiahnuť? A kde sme teraz

OSN varovala svet už v roku 2014.


Už ste čítali?