Hrubé zneužitie charity? Pán premiér, vy halucinujete!

Autor: Prvý pokus | 3.4.2014 o 16:05 | Karma článku: 27,28 | Prečítané:  5270x

Z archívu pozerám zostrihy, ktorými televízie vypĺňali prezidentskú volebnú noc tesne po desiatej a s vedomím volebného výsledku sa teraz už dokážem nad komentármi pousmiať. Z ničoho nič púšťajú rozhovor s vami, kde sa redaktor TA3 snaží prihrať na jeden smeč za druhým. Vaša tuším hovorkyňa v eufórii z toho, akej reklamy sa vám vo volebný deň dostáva sa akosi v pozadí ošíva a nevie vpratať do kože, čím robí celkom zaujímavé krovie. Pri otázke, čo sa vám v noci snívalo, spraví jazykom v ústach gesto, ktoré sa v televízii dá naozaj odvysielať len po desiatej hodine. Som si však skoro istý, že v tom nebol žiaden úmysel. Je to hnus, ale prekvapivo nie kvôli tomu gestu. Hnoj, ktorý tomu gestu predchádzal, musí rozblikať kontrolku ešte aj u voliča Smeru.

Po vymenovaní výberu z niekoľkých dovoleniek v Amerike, Iráne a Afganistane za posledných 22 rokov skáčete hneď do protiútoku a sebaľútosti. Nechcem znevažovať funkciu premiéra a ani spochybniť, či bolo potrebné vyzdvihnúť v Afganistane raneného vojaka či našich paraglajdistov z Iránu. Len ste zabudli spomenúť, že ste to nevybavili osobne vy a poskladalo sa na to celé Slovensko. Rovnako ako na dotácie pre U.S. Steel. Tam ste pre zmenu boli, možno aj čosi vybavili, ale povedzme si na rovinu, vypísať bianko šek za štátne a odfotiť sa v prilbe pre robotníkov do novín by asi zvládol každý. Po zmienke o volebnom obedovom menu však zoznam pozitív končí a prichádza ten spomínaný hnoj. Dostali ste príležitosť spomenúť len charitu, ktorá ma najviac zdvíha zo stoličky, ale ja sa povenujem všetkým trom „perlám".

Zneužitie charity je, keď sa človek, ktorý ožobráčil 99% Slovenska, pretŕča v Modrom z Neba, kde uplatil a zneužil úbohú ženu a jej deti, aby prestali v reklamných prestávkach na Markíze nadávať na takzvanú sociálnu vládu a na vás, pán premiér. Určite nie človek, ktorý významnú časť svojho majetku investuje do rozbehnutia najtransparentnejšej charity, akú tento štát kedy videl. Andrej Kiska predsa nezasvätil 9 rokov života charite preto, aby sme ho zvolili za prezidenta. To by bol riadny beh na dlhé trate.

Keď sa ho v televíznej debate opýtate, odkiaľ prišiel, lebo ho vraj vy ani nikto nepozná, tak čo mal povedať? Posledných 9 rokov sedím doma, pozerám do stropu a premýšľam, že sa stanem prezidentom? Je hanbou, že človek vo vašom postavení neprispieva na Dobrého anjela aspoň symbolicky každý mesiac. Namiesto toho sa radšej budete tváriť, že o tejto charite počujete prvý krát, len aby ste pošpinili svojho protikandidáta. Na protest proti tejto špine, ktorú šírite, od budúceho mesiaca zvyšujem svoj pravidelný mesačný príspevok do Dobrého anjela.

Teraz pár slov k úžerníctvu. Mám ekonomické vzdelanie, no nerád dávam ľudom v tomto smere rady. Keď sa však opýtam niekoho, aký má úrok na úvere, často mi odpovie že nevie, ale platí 150 Eur mesačne. V horšom prípade ani nevie, ako dlho bude platiť. Preto celkom chápem váš výstrel naslepo v televíznej debate. Požičať si 40 000 a vrátiť 60 000 je veľa či málo? Znie to ako veľa. Ale za koľko rokov? Na aký účel? Pre podnikateľa, alebo na súkromnú spotrebu? Bolo to na pekáreň, tak asi pre podnikateľa. Ručil vôbec niečím? Myslel som si, že viac sa zavádzať ani nedá, no keď sa v jednej vete objavili slovo úžera a úrok 12 percent, otváral sa mi nožík vo vrecku. Keby mi nebolo ľúto môjho televízora, tak po vás hodím aspoň diaľkový ovládač. Moja banka mi ponúkla ešte pred pár mesiacmi spotrebný úver za 17 percent ročne a to zarábam viac ako je priemerná mzda na Slovensku. Zlaticu Puškárovú ospravedlňuje len to, že určite má vyššiu bonitu a preto ju nenapadlo vysmiať vás za tento pokus pošpiniť pred prvým kolom volieb dnes už prezidenta Kisku.

Najlepšie na koniec. Vysporiadaný ateista, komunista-kresťan, dôchodcofil, povolaním populista, kričí „Nevoľte scientológa!". Na súmračnej muselo dôjsť k riadnemu zatemneniu mysle, keď sa zrodil tento nápad. Donedávna som si myslel, že o scientológoch viem iba ja a aj to len preto, že mi nedala zvedavosť a chcel som vedieť, kam pchá Tom Cruise tie svoje milióny a čo z toho má. No ja som však špeciálny prípad, pretože dokážem spochybňovať v kresťanovi vieru aj pol dňa v kuse a jehovistickým babičkám nemilosrdne zatváram dvere pred nosom. Sranda na tom celom je, že na chvíľu ste z Andreja Kisku robili žida, potom budhistu, čo vlastne napovedalo, že pri najhoršom bude iba skrytý ateista, čo by vám možno paradoxne nahralo viac hlasov, než fabulovať o scientológii. Táto verzia bola tak prepálená, že jej neuveril asi nikto. Na to ste krásne doplatili a k tomu vám úprimne gratulujem.

Viem. Toto som mal písať asi pred voľbami, no má to význam aj dnes, po nich. Ak sa aspoň jeden volič Smeru preberie z halucinácie, bude to záslužnejší počin, než čokoľvek vo vašej kariére za posledných 22 rokov. Nerobím si ilúzie. Predpovedám vám a strane Smer víťazstvo aj o dva roky. No nedovolili sme vám a strane Smer vyvliecť sa z dlhovej brzdy. I právo veta, ktoré ostalo v rukách spravodlivosti, by sa jedného dňa mohlo hodiť. Pána Harabina vymenuje aj dosluhujúci prezident slovenského nádora (pardon národa) a sila vašej moci, akú ste v tomto štáte dosiahli, vám ešte na pár rokov ostane. No aspoň nás nebude reprezentovať človek, čo hľadá dôvody na nevymenovanie generálneho prokurátora v denníku RSS.

Chcel by som to však ukončiť jedným skoro až pozitívnym odkazom či prosbou. Dokážem žiť s tým, že sa v tomto štáte kradne. Znie to zvláštne, ale keby tu bol premiér, ktorý by robil správne, kompetentné rozhodnutia a obklopil by sa schopnými ľuďmi, presmeroval by som všetky peniaze, čo posielam do Dobrého anjela, na jeho výplatnú pásku. Neriešil by som, či by zarábal mesačne 3000 Eur, alebo 3 milióny. Čo na tom, že by si trochu ulial aj zo štátneho? Vedel by som, že to stojí za to. Nevadila by mi jeho farba trička, jednofarebnosť vlády a ani to, či je to ľavica alebo pravica. Ani hlasovanie v parlamente podľa papierikov či palca, ani ťahák s nápisom kačka na tlačovke by ma nerozhádzali.

Vedel by som žiť aj s neférovou súťažou. Áno. Až tak ďaleko by som dokázal zájsť. Pýtate sa prečo? Vedel by som, že nevyhrala úplne najlacnejšia ponuka, ale mali by sme za to kvalitné cesty, fungujúci informačný systém, kvalitné knihy v školách, opravené nemocnice, bolo by tu radosť žiť.

S čím však celé Slovensko má problém, je to, že zoštátňujete naše dôchodky. Zadlžujete krajinu, rozpredávate majetky za drobné, odrádzate zahraničných investorov, zdvíhate odvody a dane, no ani do zdravotnej poisťovne neplatíte za dôchodcov aspoň to minimum, čo musí zaplatiť každý nezamestnaný človek, čo sa nechce hlásiť každé dva týždne na úrade práce. Súťaže vyhrávajú vaši priatelia a na konci toho postavia cestu, ktorú tri mesiace po odovzdaní musia opravovať. Dodajú autobusy, ktoré sa behom mesiaca jeden po druhom kazia. Postavia tunel, ktorý sa trojnásobne predraží a je zatvorený viac ako otvorený. Za naše peniaze vám robia v médiách kampaň. A nakoniec, keď sa im nechce súťažiť, tak obstarávaniu sa rovno vyhnete nákupmi po 10 000 Eur. Nech robia. Nech vyhrávajú, nemusí to byť hneď fér, ale nech aspoň dodajú kvalitu a načas.

Tak vám treba pán premiér! Slovensko vám neukázalo zdvihnutý prst. Zdvihlo pravačku a dalo vám poriadnu po papuli. Videli ste tlieskať novinárov? Kričať na Adreja Kisku „Pán prezident!"? Tá eufória a radosť na STV a Markíze počas volebnej noci je náš darček pre vás. Tých 1 307 065 hlasov pre Andeja Kisku je tiež vlastne darček vám. Neprišli vás voliť ani len voliči Smeru. Prekukli vás. Alebo chcete povedať, že tretina z nich za dva roky vymrela? Nič iné zlé vám neprajem. Dúfam, že toto je vaše osobné peklo. Celkom mi to na dnes stačí a týmto prestávam kopať do psa so stiahnutým chvostom. Mapa Slovenska sa aspoň na chvíľu prefarbila na modro. Užime si to, lebo sa všetci zobudíme a začneme znova svorne zarábať na premiérove hodinky, ručne šité sako a nájomné v komplexe Bonaparte.

autor: Viktor Sabo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?