Ako štát komplikuje život osamelým matkám

Autor: Prvý pokus | 14.8.2014 o 12:16 | Karma článku: 13,59 | Prečítané:  3419x

Nemôžem inak, len označiť premiéra tejto krajiny za sociálneho netvora. Aj to si myslím, že je kompliment. Jeho antisociálna politika totiž priam decimuje obyvateľstvo Slovenska. Hlavne preto, lebo útočí na deti. Aj takto:

Môj syn má niečo nad 6 rokov. Starám sa o neho sama. Jeho otec však platí výživné. Som bez práce. Už dlho. Úrad práce nám donedávna poskytoval pomoc v hmotnej núdzi niečo vyše 99 eur.  Aj to bolo málo, ale aj to málo nám Fico zobral.

Totižto po tom, čo som odmietla obecné práce, mi úrad práce znížil hmotnú núdzu o 61 eur zhruba na 30 eur. Mesačne. Pre malé dieťa a pre osamelú matku. Je v tom zarátaný tak  príspevok na bývanie, ako aj dávky. Úrad práce nehľadel na to, že o syna sa potom nemá kto starať, nakoľko sú prázdniny. Nemôžem ho dať ani k starým rodičom. Úradu je to jedno. Zákon mu toto nariadil, tak čo tam po nejakých deťoch.

Veď Smer tak ušetrí, a to je účelom zákona – najprv Ficova antisociálna vláda zrušila príspevok na zdravotnú starostlivosť, to sú 2 eurá na každého človeka v hmotnej núdzi, ak nás je 350 000 sociálne odkázaných občanov, tak Fico na nás ušetrí 700 000 eur mesačne. Ročne je to 8 400 000 eur. Určite sa Kažimír teší. A smeráci si mädlia ruky. Že sa to dotkne detí, to ich nikdy nezaujímalo a zaujímať ani nikdy nebude. Poslanci Smeru sú  proste antisociálne netvory.

A teraz Fico ušetrí aj na dávkach tých ľudí, ktorí nemôžu ísť len tak na obecné práce, keďže sa o ich deti nemá kto starať a nemajú ich ani kde dať. Teda nie preto, že nechcú, ale preto, že nemôžu. A keďže je to mesačne oveľa viac, ako bol dvojeurový príspevok na zdravotnú starostlivosť, je to až 61,60 eur, tak Richter  musí chrochtať blahom.

Smeráci na čele s Ficom sa môžu vytešovať – bude dosť aj pre Babiša, aj pre Širokého, aj pre Výboha, aj pre Brhela, aj pre všetkých ostatných akcionárov Smeru. Ujde sa každému, kto sponzoroval Smer, nemajte obavy. 

Takto teda naozaj vyzerá pomoc štátu a štátna podpora rodiny a la Fico, toto je jeho pravá tvár:

Pred novelou zákona:

Po novele zákona:

prvé zníženie

druhé zníženie

Z toho jasne vyplýva, že za svoju neschopnosť umiestniť matky na pracovný trh Fico trestá nie seba, ale deti.

Ako evidovanej nezamestnanej mi úrad práce nikdy žiadnu prácu celé roky neponúkol. Zato keď smeráci uzákonili, že sa dávky majú odpracovať, úrad práce ma bez váhania hneď 1. júla poslal na obecné práce. Prečo tak promptne nekonal, keď som počas evidencie chcela normálnu prácu, s odvodmi a stravnými lístkami? Aj stále ju chcem. Ja mám vôľu pracovať. Len som ešte nenašla zamestnávateľa, a nenašiel ho ani úrad práce, ktorý by mal vôľu ma zamestnať na pracovnú zmluvu, a zároveň rešpektovať moje rodičovské povinnosti. Veď ich týmto nerešpektuje ani samotný úrad.

Úrad práce nebol schopný poskytnúť mi ani jazykový rekvalifikačný kurz, o ktorý som mala záujem. Žiadny totižto nebol schopný ani zorganizovať.

Ani úrady práce, ani ústredie práce, ani ministerstvo práce nemá ani len vôľu zaoberať sa osamelými matkami a ich pracovným uplatnením. Neexistujú žiadne analýzy ani zákony, ktoré by nám pomáhali a uľahčili nám návrat na pracovný trh. Sme na okraji záujmu smeráckej vlády. A spolu s nami aj naše deti. A keď sa nám nepodarí dostať sa na pracovný trh, namiesto pomoci zo strany smeráckej vlády nasledujú sankcie. Ktoré, samozrejme, zasahujú deti.

Richter klamal, keď tvrdil, že sa hmotná núdza sociálne odkázaných po novom nezhorší. Zhoršila sa. A všetkým. Na horeuvedených rozhodnutiach to je pekne vidno.

Richter klamal, keď tvrdil, že sa príspevky k dávke nebudú znižovať a že ich netreba odpracovať. Lebo ja aj so synom, aj keď sme mali nárok na príspevok na bývanie 89 eur, tak nám v skutočnosti Smer zo štátneho rozpočtu po neodpracovaní obecných prác dáva už oveľa, oveľa menej, len niečo nad 30 eur, čo určite ani zďaleka nedosahuje príspevok na bývanie. Takže aj príspevok na bývanie bol fakticky odňatý smeráckou antisociálnou novelou.

Celá rodina máme po novom celkový mesačný príjem s dávkami, výživným, prídavkami na dieťa a príspevkom na bývanie niečo nad 160 eur. Takto to schválili poslanci Smeru a OĽANO. Iba 19 poslancov NRSR bolo proti a veľká časť sa ukázala ako alibisti – 34 sa zdržalo či nehlasovalo.

A všetci poslanci, ktorí toto odhlasovali, nemajú ani svedomie, ani morálku. Táto vláda je jednoznačne protirodinná, a antisociálna. Nuž, musí niekde nájsť zdroje, aby poplátali diery vzniknuté po daňových úľavách a investičných stimuloch zbohatlíkom, ktorí to nepotrebujú.

Vláda Smeru je vláda extrémnej pravice – z chudobných robí ešte chudobnejších, vytlačila státisíce občanov zo spoločnosti a z pár bohatých robí ešte bohatších.

autorka: V. M. (celé meno v redakcii)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?