Nechráňme rodinu silou, ale rozumom

Autor: Prvý pokus | 20.1.2015 o 21:12 | Karma článku: 8,16 | Prečítané:  1616x

Po tom ako som začal sledovať program Aliancie za rodinu a najmä po pozretí jednej z ich tlačových besied som sa rozhodol, že by som sa k tejto téme mal vyjariť. Som študentom Univerzity v Anglicku a teda sa každý deň stretávam zo svetom v ktorom sa odoberajú deti ich rodičom ako trest za vyjadrenie názoru proti homosexualite, kde sú deti v škôlke nútené k vzájomnému obchytkávaniu a na základnej škole ich učia pozerať pornografiu a používať kondómy.

Aspoň takto to tvrdí aliancia ale je to skutočne pravda? Naozaj sa tento hrozný a skazený západný svet snaží dotlačiť svoju „gender ideolody“ na Slovensko? Snáď ani netreba dodávať, že toto slovné spojenie v Angličtine nedáva ale vôbec žiaden zmysel. 

Dal som si tú námahu a skutočne som prečítal správu WHO o sexuálnej výchove v krajinách Európskej Únie. Napriek vyhláseniam aliancie podľa ktorých to mali byť priam verše zo satanistickej biblie som našiel iba vedeckú správu v ktorej sa písalo o prevencii sexuálne prenosných chorôb, neplánovaných tehotenstiev a tiež o vedení mládeže k sexuálnej zdržanlivosti. Napriek tomu som pokračoval k odporúčeným metódam sexuálnej výchovy očakávajúc všetky tie vyššie spomenuté hrôzy, no opäť som bol prekvapený keď som zistil, že sexuálna výchova má byť vyučovaná na hodinách biológie pre žiakov v stredoškolskom veku a neskôr sa majú ľúbostnym vzťahom venovať učitelia etickej výchovy a náboženstva. Nevylučujem, že táto správa mohla mať aj nejaký temný dodatok, ktorý bol pre mňa síce neviditeľný no zástupcov aliancie viedol k oprávnenému rozhorčeniu. Samozrejme, že konšpiračný teoretici by mi presne vedeli vysvetliť, že tú správu podstrčila CIA (alebo homoloby alebo tak nejako) aby oklamali ľudí ako ja. A tak som sa rozhodol opýtať priamo obete týchto zverstiev, môjho anglického spolubývajucého. No po asi pol hodine dotieravých otázok mi opísal zhruba to čo som prečítal v správe WHO a na otázku či by rodič mohol odmietnuť sexuálnu výchovu odpovedal, že si vôbec nevie predstaviť na čo by to robil ale, že by to zrejme šlo. Takže túto časť uzavrime s tým, že celý tento poplach okolo homoloby a sexuálnej výchovy nie je nič iné ako HOAX. Prosím dajte si do google „sexual education in europe“ a overte si či sa náhodou nespolieham, tak ako Aliancia „za rodinu“ na to, že bez rozmýšlania zoberiete všetko čo Vám niekto tvrdí.

Ďalej by som sa chcel venovať štýlu kampane, ktorú aliancia vedie, pretože sa mi zdá minimálne veľmi znepokojivý. Iste sme videli reklamný spot k referendu, ktorý bol však televíziami odmietnutý. Táto reklama nezobrazuje chovanca v detskom domove, ktorý stretáva ľudí ktorí by sa o neho chceli starať a neuvažuje o tom aký vplyv by na neho malo ak by títo boli homosexuáli. Naopak vidíme šťastné dieťa, kresliace si obrázky rodiny v príjemnom prostredí o ktoré je dobre postarané a jeden by povedal, že mu takmer nič nechýba. Túto idylku preruší až príchod dvoch mužov, ktorí nepredstavujú prototyp homesexuálov ale ľudí, pri pohlade na ktorých by si vačšina slovenska iba povzdychla „Ach tá dneštná mládež, veď to je hrozné!“. Nebudem sa venovať tomu, či by deti mali alebo nemali byť adoptované homosexuálmi, osobne si myslím, že nie ale ani náhodou nemám autoritu na to aby som mohol a vedel rozhodnúť. Skôr sa opýtam, prečo  spomenutá reklama ukazuje jemne povedané veľmi pokryvený obraz reallity? Že by tvorcovia reklamy spravili nejakú chybu alebo si nebodaj mysleli, že realita taká bude? Ani náhodou! Reklama je spravená profesionálne a je veľmi efektívna v tom na čo je zrejme určená – na navodenie pocitu ohrozenia. A toto je pre mňa to najznepokojujúcejšie. 

Ako by som Vás presvedčil aby ste urobili niečo zlé? Zrejme najjednoduchšie tak, že by som Vás presvedčil, že ste ohrozený. Pretože vtedy by ste prešli do iného stavu mysle, každý ďalší „dôkaz“ by len utvrdil pocit ohrozenia. Bol by som Váš najlepší priateľ, pretože by som sa Vás predsa snažil ochrániť, že? Ak by niekto odmietol odvysielať reklamu na referendum nebolo by to racionálne rozhodnutie riaditelstva televízie ale jasný dôkaz, že televízia je už na tej zlej strane, ktorá sa Vás snaží ohroziť. Bol by to priam osobný útok na Vás. Každý kto by Vám povedal, že to memusí byť presne tak ako Vám to hovorím ja by bol buď šialenec alebo nepriateľ. A potom by som prišiel na tlačovú konferenciu a nezačal by som ju vysvetlovaním svojích presvedčení ale vymenoval by som všetky „attacky“, ktorým musia moji dobrovoľníci čeliť. Spomenul by som ako v Británii odňali deti úbohým rodičom a pre autentickosť by som si vymyslej nejaké anglicko znejúce meno. Povedal by som, že v tom strašnom Bruseli, ktorý je pre Vás symbolom totality aj keď ani netušíte čo sa tam vlastne robí, rozhodli, že sa Vaše deti budú v škôlke obchytkávať. A nezabudnem dodať, že v Belgicku, o ktorom zrejme neviete o moc viac ako jeho polohu na mape, základoškoláci navliekajú kondómy na umelé penisy. Je úplne jedno ako by som pokračoval, aj keby som Vám povedal, že homosexuáli majú tajnú základňu na Marse a chystajú sa zničiť Zem nejakým asteroidom, ani tak by ste si to neoverili ale namiesto toho by ste mi začali tlieskať.

No a teraz otázka, že na čo by to všetko robili? Záverom tlačovej konferencie dostali predstavitelia otázku, či sa nechystajú kandidovať do padlamentu. Odpoveď bola strohá ale predvídateľná a takmer nevyhnutná: „Toto nie je témou tejto tlačovky“.  Odpoveď „áno“ by totiž ohrozila referendum a po odpovedi „nie“ by zase ohrozila predvolebnú kampaň. Netvrdím, že cielom aliancie je ísť do politiky no až moc mi to pripomína kampaň, v ktorej nám najskôr rozprávali o jednom percente ľudí, ktoré nás ovláda. Vtedy sme všetci súhlasili, prestali sme až keď vyšlo na javo, že celá tá téma bola spravená podľa toho čo chceli ľudia počuť a jediný cieľ bolo získať politický vplyv za takmer akúkoľvek cenu. 

Na záver by som chcel povedať, že nijako nechcem odradiť ľudí k účasti na referende. Myslím si, že je v lepšom prípade iba nezmyselné no napriek tomu by sme mali vyjadriť svoj názor. Určite som zástanca rodiny a na niektoré otázky by som odpovedal „áno“, ak by som sa mohol zúčastniť. No myslím, že každý by si mal dať pozor aby nebol ako ovečka čo bez rozmýšlania mékne tak ako jej povedia. Skúsme sa zamyslieť, či sa náhodou celá cirkev nenechala ovládnuť akousi Alianciou za „rodinu“. Nedelme na dva tábory a hlavne ak máme pocit, že nás ohrozuje nejaká skupina ľudí porozmýšlajme dobre či náhodou nie sme len bábkou v rukách niekoho iného, ktorý chce buď nám alebo danej skupine ľudí ublýžiť. My kresťania neberme každý iný názor ako útok na našu vieru ale skúsme sa nad nim zamyslieť. No a Vy, ktorý nás vidíte ako tú „druhú stranu“, nesmejte sa z nás, nenadávajte nám ale skúste nám rozumne ukázať Váš názor.

Autor: Michal Račko

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?