Koľko mafiánov sedí v NR SR?

Autor: Prvý pokus | 6.5.2015 o 9:27 | Karma článku: 12,76 | Prečítané:  2309x

Vy ste to ešte nepočuli? Pred parlamentnými voľbami  oligarchovia prispievajú na predvolebnú kampaň vybraných politických strán. Vyberme si jedného, dajme mu krycie meno Odroň a sledujme jeho kroky.

Čím väčší bol jeho predvolebný príspevok, čím väčšiu časť predvolebnej kampane zaplatil, tým dôraznejšie po voľbách žiada poslušnosť tých , ktorí sa do NR SR a k moci dostali aj vďaka jeho peniazom. Ak bol prezieravý a prispel strane víťaznej , alebo ak bol obozretný a prispel stranám viacerým, má zaručené prijatie zákonov, ktoré mu zabezpečia návratnosť jeho predvolebnej  investície. Tak Odroň zaplatí právnikov, ktorí napíšu návrh zákona napríklad toho o reštrukturalizácii a jeho výkonný  práporčík – stranícky vodca zabezpečí jeho prijatie. Potom sa to trošku skomplikuje. Všetci, ktorí za prijatie toho právnickeho paškvilu hlasovali, a zároveň nie sú celkom hlúpi, si pýtajú odmenu za svoj hlas. To však zvýši Odroňove náklady. Uznajte , prečo by im držhubné  mal vyplácať zo svojho. Prijatím odmeny každý poslanec podpisuje svoje členstvo v mafiánskej skupine. S jedlom však rastie chuť. Všetci si chcú omočiť zobáčik. A tak sa percento úhrady faktúr drobným poddodávateľom a živnostníkom od jednej reštrukturalizácie k druhej postupne znižuje. Aktuálne sa zastavilo na čísle 18,75. Že je to nemorálne? Nuž , čo sa dá robiť, keď nikto z členov mafiánskej skupiny nechce prísť o svoj podiel z lupu. Chudáci okradnutí majú smolu , boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Korystníci si delia výnosy v skutočných eurách nie v percentách. Percentá vypočítajú až čističi a zametači, ktorých úlohou je pozametať stopy , a hlavne zabezpečiť súdnu ochranu a právnu bezúhonnosť svojim mafiánskym chlebodárcom .  Samozrejme Odroň myslel aj na ich pracovné podmienky a pamätal na hranice ich schopností. Vedel , že riskovať ich stretnutie v ringu s dobre platenými bankovými právnikmi  by sa nemuselo vyplatiť. Preto je v zákone o reštrukturalizácii ustanovenie o zaistených veriteľoch, ktorí dostanú 100% svojej pohľadávky, teda nemajú dôvod vytiahnuť do boja proti špine. Len nechápem, prečo sa bankárov nikto, ani bankový dohľad,  nepýta, prečo poskytovali tie úvery dlhodobo stratovej firme. Kde boli ich analytici, ktorí majú právo pred poskytnutím úveru pýtať všetky relevantné doklady, najmä overené kópie daňových priznaní? Kde nechali obozretnosť bankového podnikania? Mali predsa mnohonásobne väčšiu šancu včas alebo len s malým oneskorením zbadať , kam smeruje Odroňove podnikanie. Drobní poddodávatelia a živnostníci takú šancu nemali. Tak prečo Odroň, zákon , štát a jeho výkonná moc trestajú tých najslabších? Lebo sú bezmocní a bezmocnými ostanú? Aj Vám napadá paralela s cestným zákonom, ktorý hovorí, že chodci majú na prechodoch prednosť, lebo chrániť slabších je v záujme nás všetkých? To pravidlo asi nevzniklo na Slovensku a Odroň očividne usúdil, že jeho príjmy to neohrozí.

                Zdá sa Vám to príliš konšpiratívne? A ako inak dokážete vysvetliť  zarážajúco smutnú skutočnosť, že všetci vieme alebo aspoň tušíme, čo je morálne, ale keď príde na súdny spor nikto , snáď s výnimkou oligarchov , netuší ako to dopadne a kedy súdne jednanie skončí?

                A tie omočené zobáčiky? Poslanci = pešiaci mafiánskej skupiny? Právnik pani Jánošovej tvrdí, že pán bývalý poslanec očividne utrácal viac, ako bol jeho deklarovaný príjem. Vraj to môže dokázať . Už neplatí ten zákon , podľa ktorého síce nikto nemusí preukazovať pôvod svojho majetku, ale na požiadanie daňovej polície musí preukázať zaplatenie zodpovedajúcich daní? Nezavreli za daňové úniky Al Caponeho? Prečo  naši prokurátori uverili pánovi bývalému predsedovi SNS, že on nič nevlastní – auto , lietadlo aj nehnuteľnosti, ktoré používa, patria niekomu inému? Prečo sa nepýtali na dane tých spriaznených osôb? Prečo im stačia daňové priznania poslancov a straníckych nominantov a neoverujú, či si nežijú nad pomery zodpovedajúce ich priznaným príjmom? Je pravdou, že nie všetci poslanci , ktorí za ten nemorálny zákon hlasovali, musia byť mafiánmi. Niektorí možno obludnosť toho zákona  nevidia a hlasujú podľa straníckeho trička. Veď návrhy zákonov pripravujú „naši“ odborníci. Alebo odporní odporníci? A chcem veriť, že sú aj takí poslanci, ktorí za zákon o reštrukturalizácii nehlasovali.  

                A to je všetko? Nevídali, koho to zaujíma? Malo by napríklad tých, ktorí za vykonanú prácu nedostali zaplatené , ale oni DPH zaplatiť museli, ak nechceli , aby im daňoví exekútori habali majetok. Mali by sa pýtať prečo na rozdiel od Slovenska v iných štátoch Európskej Únie  DPH platí ten, kto ju má v čase jej splatnosti u seba ? Predsa ak vystavím faktúru a odberateľ mi ju zaplatí , s úhradou DPH nemám problém. Ale čo je to za ohavnosť, ak štát mňa skasíruje a môjmu dĺžnikovi  ten istý štát zaplatí vratku DPH , alebo umožní moju DPH odpočítať z jeho daňovej povinnosti? Nepripadá Vám to zvrhlé? Veď štát má chrániť životy, zdravie a majetok svojich občanov, ktorí dodržujú zákony. Ak to nerobí, aký zmysel má jeho existencia? Áno , aj Odroň je občan tohto štátu, a preto by dostal policajnú ochranu, keby sa mu veritelia vyhrážali násilím. Bŕŕ, nechcel by som byť  jeho štátnym ochrancom. Preto nepochybujem, že má vlastnú ochranku a jej členov štedro platí.

                A ešte niečo. Počul som o takom súkromnom developerovi, ktorý síce zverí stavbu generálnemu  dodávateľovi, ale drobným poddodávateľom ,  ktorí  sú u neho vedení v zozname overených , hovorí : „Ak Ti nezaplatí faktúru dlhšie ako ste sa dohodli, príď za mnou. Zaplatím Ti ja , a jemu to strhnem, aspoň ušetrím jeho maržu.“ Ako je možné, že manažéri nominovaní stranou Smer – Sociálna demokracia takto nepostupujú? Nemajú také sociálne cítenie? Alebo im starosť o svoje vlastné zobáčiky zaberie toľko času, že iné už nestihnú? Nemajú to v zmluve o dielo? Odroň im takú neposlal? Ten „môj“ developer hovorí, že to nie je charita. Okrem toho, že neznáša nemorálne podrazy , nechce aby sa na jeho ďalších stavbách striedali noví a noví poddávatelia dovtedy , kým  niektorý  z nich nezlyhá tak , že spôsobí škody aj jemu. Svojich manažérov nenominuje na jedno volebné obdobie. To pán premiér vyriekol  iné perly.   Za reštrukturalizáciu Váhostavu vraj zodpovedá vláda pani Radičovej, lebo donútila jeho vedenie podpísať nevýhodné zmluvy (asi  hrozbou násilia). Prečo pán premiér tvrdí, že nutnosť reštrukturalizácie Váhostavu vznikla na práve na stavbách zazmluvnených za ministrovania pána  Fígeľa? Pozná pán premiér účtovníctvo súkromnej spoločnosti? Nepočul o postupnom predlžovaní  lehoty úhrad faktúr  dodávateľom Váhostavu?  Štát vraj vyčlení balík peňazí, z ktorého bude navyšovať návratnosť peňazí drobným veriteľom. V budúcnosti vraj štát tieto peniaze bude Váhostavu strhávať pri výstavbe diaľnic. Výborne, Váhostavu treba predsa zákonom garantovať zákazky na výstavbe diaľnic a chrániť ho pred neprimeraným tlakom na znižovanie ceny. Veď čo keby sa vrátila vláda pani Radičovej?

                Na záver ešte zopár otázok. Sú tí, ktorí zaplatili 20% z vystavených faktúr štátu , hoci oni dostanú len 18,75% faktúrovanej sumy, naozaj bez viny? Veď volili, alebo dovolili aby ich príbuzní a hlavne ich zamestnanci a ich príbuzní volili chápadlá mafiánskej chobotnice do zákonodarného zboru.  Že čo tak zostra? Veď ak pán premiér povedal, že reštrukturalizáciou prešlo už 500 firiem, teda skúsenosti z praxe máme, ako je teda možné, že ešte do toho zákona neboli doplnené morálne limity brániace neprimeranej tvrdosti voči najslabším veriteľom  a neboli zrušené aspoň najväčšie zvrhlosti? Prečo stále platí zvýhodnenie bánk? Keď zrovnoprávnenie všetkých veriteľov, by naisto  vyvolalo dôslednú   kontrolu celého procesu reštrukturalizácie bankovými právnikmi. Že by sa práve tej kontroly Odroň obával? Nie je to celé zo strany Váhostavu náhodou sprosté vydieranie? Veď ak sa drobní veritelia zo zúfalstva vzdajú svojej pohľadávky a vystornujú svoje faktúry, štát im vráti 20% DPH, čo je viac ako 18,75% od dĺžnika. A Váhostav zarobí, nemusí platiť ani tých 18,75% (čo je viac ako nula, stále hovorí ten dobre platený nový generálny riaditeľ ). Ozaj vrátilo už bývalé vedenie, predstavenstvo a dozorná rada 81,25% svojich platov? Alebo to ten nový generálny riaditeľ bude dostávať 18,75% platu svojho predchodcu? Že porovnávam neporovnateľné? Máte pravdu , nechal som sa uniesť. Nemal by za tú výsadu, že môže pracovať pre vlajkovú loď slovenského stavebníctva nosiť pravidelne 1,25% mesačného platu svojho predchodcu do firmy? Veď to bude referencia – pracoval pre Váhostav.

                No nebrali by ste taký kšeft, pri ktorom Vám organizovaná zločinecká skupina kryje chrbát tým najdokonalejším spôsobom – prijatím dobre premyslených zákonov?

                Chcete mať garantované zisky? Chcete stavať vily na Bahamách? Sponzorujte politické strany. Máte morálne zábrany? Viete , že nezaplatiť za vykonanú prácu je ťažký hriech? Hanbili by ste sa vkročiť medzi slušných ľudí s nezmazateľným biľagom vypáleným na čele „zlodej“ ? Neželáte si byť okradnutý a prekáža Vám, že ten , kto Vás okradol , sa Vám smeje do tváre , veď silnejší pes .... ? Budete to mať ťažké - nesmiete dovoliť, aby Vaši príbuzní , Vaši zamestnanci a ich príbuzní volili do zákonodarného zboru mafiánske biele goliere. 

Autor: Peter Miklovič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?