Voľba poštou – niečo tu smrdí

Autor: Prvý pokus | 5.3.2016 o 12:21 | Karma článku: 9,04 | Prečítané:  1630x

Poznáte ten vtip o bláznoch z blázinca? Povedali im, že keď budú dobrí, tak pôjdu na kúpalisko. Nuž uspeli a mohli ísť. Úplne šťastní poskákali do bazéna, a ďalej im hovoria, že keď budú ešte lepší, tak im aj vodu napustia.

Mám taký pocit, že tými bláznami sme my, slovenskí občania žijúci, či momentálne prebývajúci v zahraničí, ktorí požiadali o voľbu poštou. A nie len my. Sú nimi vlastne aj tí, ktorí tento drahý vtip, voľby poštou, zafinancovali - všetci slovenskí daňoví poplatníci.

Veď uvážte: obyčajný list zo Slovenska k nám do USA dôjde za menej ako 10 dní. Tento doporučený list s volebnými lístkami a volebnou obálkou, zaslaný obecným úradom, k nám putoval mesiac. Keď došiel, tak už nezostávalo dostatok času na včasné zaslanie volebnej obálky späť na obecný úrad. Presnejšie, tri listy poslané z Gaboltova 25. januára, t.j v zákonnej lehote najmenej 35 dní pred dňom volieb, k nám došli prvé dva za 26 dní a tretí za 32 dní. Jeden list poslaný z Brezna v zákonnej lehote 28. januára k nám došiel 3. marca, za 35 dní. Len poštovné za každý takýto list stálo €7,20 , nehovoriac o iných administratívnych nákladoch s tým spojených. Tieto prostriedky boli vytrovené istotne úplne nadarmo v prípade 32 a 35 dňových listov, a je len otázne, či nie aj v prípade dvoch 26 dňových listov. A teraz si to násobte počtom voličov, ktorí požiadali o voľbu poštou, samozrejme, niektorí žijú bližšie, ale niektorí aj ďalej ako v USA, a výjde vám … že tak “malá” vyhodená suma je šuvix v porovnaní s inými debaklami štátu. To možno aj je, ale to nie je ospravedlnenie. Lebo strata je omnoho väčšia než len finančná.

 Ja, volič, sa cítim byť podvedený.

Podvedený garnitúrou, ktorá mi znemožnila voliť, lebo predstierala, že sa bude dať, ale nezabezpečila, aby sa ku mne volebný lístok dostal včas. A zabezpečiť to mohla a vedela, len tak nekonala. Veď je nám známe, že otestovanie systému pred jeho spustením nie je ich silná stránka. Ba priam by som povedal, priala si, aby to tak stroskotalo. Veď je im známe, že my tu vonku nie sme ten “správny“ volič. Samozrejme, že sa dá vyhovárať na “neefektívnu“ americkú poštu, len akosi mi nesedí, že práve táto pošta bola tak pomalá. Niečo tu smrdí.

Hore opísané zásielky si môzete preveriť na Sledovaní Zásielok, Slovenská Pošta, http://tandt.posta.sk/  : RQ873440380SK , RQ873440402SK, RQ873440393SK, RP584278165SK .

Autor: Jozef Ščešňák

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?