Beránka vlku se zachtӗlo

Autor: Prvý pokus | 21.7.2018 o 16:02 | (upravené 21.7.2018 o 16:52) Karma článku: 10,41 | Prečítané:  5604x

Noční vlci neznejú práve romanticky, neznejú ani neškodne, naopak, znejú zlovestne, strašidelne  a desivo. 

Kremeľskí vlci dnes neceria zuby ako v 68 roku, neprišli na tankoch a neobsadili námestia, dnes sú  sofistikovaní, neporušujú zákony a správajú sa  slušne. A predsa, v dnešnej geopolitickej situácii, sú o to nebezpečnejší. Ich príchod na Slovensko, práve na 50 výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy, nie je náhodný. Je vcelku okázalým hraním na city všetkým rusofilom, panslavistom, či prostoduchým milovníkom dominantných autorít z poza východu našich hraníc.

Žiaľ, veľmi rýchlo pochopili, že to podhubie nostalgie za veľkým bratom na večné časy je  viac prítomné práve tu, ako v okolitých krajinách. Slovensko sa nikdy nevysporiadalo s komunistickým dedičstvom, sovietizáciou Československa a už vôbec nie s augustom 68. Fanklub Putinových priaznivcov bojujúcich proti skazonostnej liberálnej demokracie, EÚ, NATO a bohvie čomu ešte všetkému, a ktorí nekriticky prijímajú všetko z východu, má u nás silné zázemie.

No i eufória nevôle, ktorú sem títo vlci priniesli má minimálnu podporu našej politickej elity. Tvrdiť, že  nič vážne sa  nedeje, že neporušujú zákony a že celá ich prítomnosť je neškodná a nafúknutá je  scestné. Z histórie  vieme, že verejná mienka je ako lakmusový papierik nálad, dojmov a emócii, ktoré sú mnohokrát falošné, neúprimné a domnelé. Pre mnohých ľudí, je  vláda  ľudu nehanebne škodlivá, nepotrebujú ľudské práva, slobodné voľby a príležitosti, ale to čo potrebujú je bezpečnosť, poriadok, disciplína, istota a autorita. To, čo v idealizovanej podobe ponúka Rusko.

Nevadí, že táto krajina je vo všetkých rebríčkoch mapujúcich životnú úroveň, kvalitu života, úmrtnosť, dĺžku života hlboko za Slovenskom. Retrospektívna predstava, že sme boli na východnej strane, medzi bratmi Slovanmi, celé desaťročia mámení antikapitalistickou propagandou, cvičení v poslušnosti a úcte k našim „osloboditeľom“,  je  silná a mätúca. Nebezpečenstvo Nočných vlkov nie  je v ich prítomnosti v Dolnej Krupe, ani v tom, že sú platený Kremľom.

Dôvod, prečo by sme sa mali znepokojovať je iný, históriou overený a spoľahlivý. Je to zasievanie neistoty, nedôvery, spochybňovanie reality a hľadanie útočiska v tomto komplikovanom svete niekde inde, ako v globalizovanej liberálnej EÚ. Ideologický nános ich príchodu má ďaleko väčšie posolstvo, ako len vytvoriť pobočku Kremľa v malej dedine niekde na západnom Slovensku.

Zámer je ako  za  starých čias, vnášať semeno svojho videnia  sveta pomaly, postupne a systematicky. Zárodok prokremeľského vírusu už k nám dorazil, virálne i reálne. Čo robiť? Máme čakať, kým porušia  zákony a potom skúmať, či ich vôbec porušili?  Máme čakať, kým sa beránka vlku nie len zachcelo, ale ho i zožralo?  Ak sme odmietli  základňu NATO, odmietnime i „vlčí brloh“, urobme čokoľvek, len nečakajme, lebo svorka sa bude rozrastať. 

Autor: Radúz Burčák

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?