Príbeh jedného bytu v developerskom projekte Lorinčík Háje

Autor: Prvý pokus | 2.9.2019 o 9:33 | (upravené 2.9.2019 o 10:25) Karma článku: 10,03 | Prečítané:  10171x

Pred necelými 3 rokmi, som sa začal obzerať po novom bývaní v Košiciach. Bývať som mal uź vo februári 2018.

Po zložení zálohy ešte v roku 2016 som podpísal zmluvu o budúcej zmluve, na základe ktorej do konca septembra 2017 mali byť ukončené všetky stavebné práce som už vo februári 2018 mal bývať vo „svojom“. Onedlho budú 2 roky po prvotnom termíne, ktorý deklaroval developer a nielen ja, ale ani developer netuší ku dnešnému dňu, kedy bude odovzdávať dané byty, hoci počas celého trvania stavebných prác nemal problém s udávaním dátumu odovzdania nehnuteľností.

Prvé komplikácie s dodržaním termínu sa prejavili v septembri 2017, kedy nás developer deň pred vypršaním prvotného termínu t.j. 29.9.2017 informoval, že termín dokončenia posúva na 31.05.2018 ( tj. o 3 mesiace neskôr). Daná situácia sa niekoľkokrát zopakovala;

Termín sa následne posunul na 31.08.2018 ( info o posune prišla 8.6.18 čiže 8 dní po pôvodnom termíne) a potom aj na 31.12.2018 ( info o posune prišla 8.8.18 čiže už 23 dní pred termínom)

Okrem toho v septembri 2018 developer inicioval stretnutie s budúcimi vlastníkmi, v ktorom nás oboznámil s balíkom efektívnych opatrení pre 1 B fázu projektu.

O ich skutočnej efektivite svedčí to, že ani skoro rok po ich prijatí nie je stavba odovzdaná a termín ukončenia sa nedá špecifikovať...

V zápise zo stretnutia v septembri 2018 nás oboznámil aj s nasledovnými skutočnosťami.

  1. Developer - CERE Invest Lorinčík, s. r. o. podpísal dňa 11.09.2018 dohodu o ukončení stavebných prác so spoločnosťou LUCCASS, s. r. o. - bod 7a čo sa udialo takmer rok po prvom deklarovanom termíne ukončenia a po ďalších 2 zmeškaných termínoch dokončenia ( 31.5. a 31.8. 2018 ktoré si developer sám určil).
  2. Podobne tvrdil v zápise, že dokončenie výstavby objektov 1B. fázy - VD3, VD4, VDC1, VDC2, VDC3 zabezpečí developer vlastnými personálnymi silami - bod 7B. Daný bod ale platil len do 26.10.2018 kedy bol oznámený nový dodávateľ stavby Inžinierske stavby.Danú informáciu som vnímal so znepokojením, nakoľko daná spoločnosť už meškala na podobnom projekte v Košiciach Floriánska Royal, kde sa meškanie ráta už na roky.
  3. Developer zašle klientom harmonogram dokončovacích prác po podpise zmluvy s dodávateľom (cca o 3 týždne) a developer bude pravidelne, každý mesiac informovať klientov o plnení harmonogramu. ( body 7f a 7g) ktoré sa nikdy neudiali.

Nový dodávateľ avšak na stavbe začal pracovať až 20.11. následkom čoho musel betómovať či asfaltovať v mínusových teplotách

Následne 31.12.2018 prišla info, kde avizovali odovzdanie v apríli.

Tento mail bol zmesou viacerým informácií, ktoré nedávali zmysel, nakoľko sa v ňom oznámili, "že sa podarilo dokončiť všetky kroky na čo najskoršie začatie kolaudácií",
Zároveň v ňom ale oznámili aj "Intenzívne spolupracujeme aj na tvorbe nového časového rozpisu stavby. Nový dodávateľ ISK pracuje na podrobnom harmonograme, kde sa zaviazal dodržať pôvodné termíny ukončenia." pôvodný termín ukončenia bol ale 31.12 a preto dané tvrdenie nedáva zmysel. Pre úplnosť vám pripájam daný mail od developera.

Po tomto maili už NIKDY neavizovali exaktný termín resp. mesiac.

11.3. 2019 prišla info, že odovzdanie bude realizované čo najskôr

13.6.2019 prišla info, v ktorej spomenuli, že odovzdanie nevedia ovplyvniť

Odvtedy nedisponujeme žiadnou informáciou o odovzdávaní bytov, jediná aktivita, ktorú môžem ako budúci vlastník sledovať, je agresívna reklamná kampaň zameraná na predaj nehnuteľností v nasledujúcich fázach. Práve tu by mali byť budúci vlastníci ostražití, aby ich nepostihol rovnaký osud ako nás. Osud nekončacieho čakania s neznámym koncom....

PS: hovorí sa, že na dobré veci sa oplatí počkať. Tu je niekoľko dôkazov, prečo sa neoplatilo počkať...

List od developera

Vážení klienti,

prihovárame sa k Vám opätovne aby, tak ako sme sľúbili, sme vás informovali o nových skutočnostiach. Zrejme ste si všimli, že nástupom nového dodávateľa intenzita prác podstatne vzrástla a došlo aj k nárastu pracovných síl a mechanizmov na stavbe.

Má to kladný dopad na postup prác a s radosťou Vám oznamujeme, že sa podarilo dokončiť všetky kroky na čo najskoršie začatie kolaudácií, a to napriek rozsiahlej personálnej výmene pracovníkov po komunálnych voľbách na príslušných úradoch.

Taktiež sa nám podarilo skolaudovať ďalšiu vetvu vonkajšieho STL plynu.

Úspešná kolaudácia ciest je nutnou podmienkou pre začatie kolaudačného procesu Viladomov a následnému  odovzdaniu a preberaniu vašich bytov. Bytové domy sú už v takom stave, že na prelome januára/ februára Vás vyzveme k predpreberaciemu konaniu (technická obhliadka nehnuteľností) na odstránenie prípadných drobných závad, aby následný preberací proces do Vášho vlastníctva prebehol čo najrýchlejšie. Robíme maximum preto, aby ste v apríli bývali už vo svojom.

Intenzívne spolupracujeme aj na tvorbe nového časového rozpisu stavby. Nový dodávateľ ISK pracuje na podrobnom harmonograme, kde sa zaviazal dodržať pôvodné termíny ukončenia.

Samozrejme systém finančnej kompenzácie za omeškanie ostáva v platnosti až do momentu odovzdania bytu do vášho vlastníctva.

Prajeme Vám a Vašim rodinám pekné ukončenie starého roka, veľa úspechov, zdravia a pohody do roku 2019

S úctou, projektový tím

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?